Rezultate te kerkimit per termin: +Matri

Meta: total 278 / total_found 278 / time 0.000 / keyword[0] matri / docs[0] 278 / hits[0] 370 /
Shkenca konfirmon stereotipin,  ja pse burrat preferojnë bjondet
  • 2018-01-06

Shkenca konfirmon stereotipin,  ja pse burrat preferojnë bjondet

Por brunet kanë një ‘reputacion’ më të mirë si nëna Kanë kaluar shumë vite që kur e përjetshmja Marilyn Monroe interpretoi në filmin Burrat preferojnë bjondet. Por stereotipi ka mbetur i njëjtë dhe tanimë konfirmohet edhe nga shkenca: burrat vazhdojnë të preferojnë bjon

No Pic available
  • 2017-10-28

Një Zonjë simpatike, tani pika e fortë e Juves është sulmi

Nëse do të vijë titulli i shtatë kampion, ai i përtej legjendës, do të jetë totalisht ndryshe nga gjashtë të parët. Çdo vit ka një histori të vetën, por në të gjithë këto gjashtë të fundit ka pasur diçka të përbashkët. Fakti që skuadra i arrinte sukseset e veta me soliditet

No Pic available
  • 2016-08-25

Foto/ Tërmeti në Itali, banorët kalojnë natën e parë në qiell të hapur

Foto 1 nga 18 Pas lëkundjes së fortë sizmike që goditi Italinë Qëndrore mëngjesin e së mërkurës në 3.36 minuta me orën lokale, gjendja e banorëve të tmerruar nuk është përmirësuar aspak. Përkundrazi përveç dhimbjes për njerëzit e humbur dhe shkatërrimit të shtëpive

Roma- Lacio 4 me 1, Milani bie keq në Bergamo
  • 2016-04-04

Roma- Lacio 4 me 1, Milani bie keq në Bergamo

Roma e Luciano Spalletti­t, pas barazimit të javës së fundit me Inter, është kthyer te rruga e fitoreve, duke mundur 4­1 rivalët historikë të Lazios në derbin e zhvilluar në Olimpico. Verdhekuqtë kanë regjistruar nëntë fitore dhe një barazim në dhjetë ndeshjet e fundit të luajtur

Fitore e thellë e Lazios (Video)
  • 2016-02-12

Fitore e thellë e Lazios (Video)

Lazio ka shënuar fitore në ndeshjen hapëse të xhiros së 25-të, duke mposhtur në stadiumin “Olimpiko” Hellas Veronan, me rezultat 5:2. Kjo fitore për Lazion, vjen pas tre ndeshjeve, dy barazimeve dhe një humbje. AdPlatformZone = {id: "f95795dd0

Kupa e Italisë, kualifikohen Milan dhe Lacio e Berishës
  • 2015-12-17

Kupa e Italisë, kualifikohen Milan dhe Lacio e Berishës

Lacio dhe Milan janë kualifikuar për në gjysmën finalen e Kupës së Italisë duke eliminuar respektivisht Udinezen dhe Sampdorian.Lacio përmbysi rezultatin pasi Udienze kaloi në avantazh në minutën 67' me anë të Kone.Tre minuta më pas, barazoi Matri ndërsa goli i fitores u shënua në

Sampdoria ia merr një pikë Lazios (Video)
  • 2015-12-15

Sampdoria ia merr një pikë Lazios (Video)

Lazio dhe Samdoria kanë luajtur 1:1 në stadiumin Olimpiko në Romë, në ndeshjen e xhiros së 16-të të Serie A. Alesandro Matri në minutën e 78’, shënoi për epërsinë e Lazios, ndërsa Zukanovic në minutën e 93&rsq