Rezultate te kerkimit per termin: +Matt +Filippini +Band

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.317Z

“RockStock Festival” / 3 netë nën tingujet e muzikës “LIVE”

TIRANE-Do të nisë sot në sheshin “Nënë Tereza” rreth ores 20:00, Festivali më i madh i Rockut Shqiptar i quajtur “Rockstock Fest Tirana”. Ky festival i cili organizohet një herë në vit, do të zhvillohet (5-7 qershor dhe në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.174Z

Mësime nga "Deep Purple"

  Rikthehet brenda vitit në Tiranë bateristi i "Deep Purple", Ian Paice. Dy arsyet e udhëtimit: takim me studentët e Akademisë së Arteve dhe koncert live në "Calvin"   Koncert i vërtetë rroku së shpejti në Tiranë. Publiku kryeqytetas (atij që ia mbajti xhepi), por jo vetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.938Z

Rock-in Tirana: Ian Paice i "Deep Purple" ne koncert

"ArtKontakt" dhe "Charl's Entertainment" jane arkitektet e nje nate shume speciale rock-u ne Tirane, me Ian Paice- bateristin themeluesin e grupit Deep Purple dhe Matt Filippini Band nga Italia. Naten e 12 prillit, Ian Paice, bashke me grupin italian te rock-ut do te luajne muziken e Deep Purple per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.970Z

Bateristi i "Deep Purple", koncert ne Tirane

Mbremja e 12 qershorit po afron dhe konfirmimi. Bateristi legjendar i "Deep Purple", gati nje vit pas koncertit te madh ne Pallatin e Kongreseve, kthehet per te dhene nje koncert special, por edhe "keshilla" per ata qe e dine se cfare eshte roku i vertete. Rock-in Tirana, e tille do te jete mbremja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

Bateristi i Deep Purple n Tiran

ArtKontakt dhe Charls Entertainment jan 'arkitektt' e nj nate shum speciale rock-u n Tiran, me Ian Paice- bateristin themeluesin e grupit Deep Purple dhe Matt Filippini Band nga Italia. Do t jet nata e dymbdhjet e prillit, kur Ian Paice, bashk me grupin italian t rock-ut do t luajn muzikn e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.335Z

Kalendari

Teatri Kombëtar Në orën 19.00 në sallën \"Kadri Roshi\" vijon të shfaqet komedia muzikore \"Franku V\". Një vepër e Fridrih Dyrenmatit, me regji të Arben Kumbaros dhe pjesëmarrjen e 17 aktorëve. Në sallën e vogël, në orën 19.00 shfaqet drama \"Origjinë e dyshimtë\". Një vepër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.218Z

Ian Paice, më 12 shkurt koncert në Tiranë

Ian Paice, bateristi legjendar i "Deep Purple" vjen për një koncert në Tiranë. Ai do të interpretojë "live" për publikun shqiptar më 12 prill në amfiteatrin "Calvin" së bashku me "Matt Filippini Band" dhe grupe shqiptare, në aktivitetin e organizuar nga "Artkontakt" dhe "Carl‘s Entertai

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama