Rezultate te kerkimit per termin: +Matteo +Salvini

Meta: total 36 / total_found 36 / time 0.000 / keyword[0] matteo / docs[0] 1097 / hits[0] 1588 / keyword[1] salvini / docs[1] 79 / hits[1] 115 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Rikthim i së djathtës në zgjedhjet e pjesshme lokale në Itali

Aleanca e së djathtës u paraqit sot si fituese në shkallë të gjerë në zgjedhjet e pjesshme lokale në Itali, partia e Silvio Berlusconi (Forza Italia) dhe e Matteo Salvini (Liga e Veriut) duke avancuar ndjeshëm në 22 qytete të përfshira në votim. Në përfundim të raundit të dytë që

No Pic available
  • 2017-05-26

Presidentin amerikan e pret në Siçili një akullore Trump Cup!

Presidenti amerikan Donald Trump mund të provojë akullore me emrin e tij, të përgatitur nga një pastiçeri lokale, gjatë vizitës në qytetin italian të Taorminas, ku zhvillohet samiti i G7-ës. Përpunimi i kësaj ëmbëlsire në pamje të kujton flamurin amerikan, pasi ka luleshtrydhe (e ku

No Pic available
  • 2017-04-07

Përgjigje e motivuar, Italia reagon ndaj sulmit ushtarak të SHBA në Siri

“Aksioni ushtarak i SHBA në Siri është një përgjigje e motivuar ndaj krimeve të kryera ndaj popullsisë civile nga regjimi i Assad”. Ky është qëndrimi i qeverisë italiane ndaj sulmit bombardues të një nate më parë të SHBA me 59 raketa ndaj bazës ajrore ushtarake siriane n

No Pic available
  • 2017-03-12

Protesta të dhunshme në Napoli kundër vizitës së Matteo Salvinit

Protesta e manifestime të dhunshme janë zhvilluar pasditen e së shtunës në Napoli, pas vizitës në këtë qytet të kreut të Lidhjes së Veriut Matteo Salvini. 5 persona janë arrestuar e disa të tjerë janë plagosur nga përleshjet e manifestuesve me forcat e rendit. Lideri i së djathtës

No Pic available
  • 2017-03-11

Protesta të dhunshme në Napoli kundër vizitës së Matteo Slavinit

Protesta e manifestime të dhunshme janë zhvilluar pasditen e sotme në Napoli, pas vizitës në këtë qytet të kreut të Lidhjes së Veriut Matteo Salvini. 5 perona janë arrestuar e disa të tjerë janë plagosur nga përleshjet e manifestuesve me forcat e rendit. Lideri i së djathtës ek

Pavarësisht vetting-ut, zgjedhjeve të qershorit etj
  • 2016-12-15

Pavarësisht vetting-ut, zgjedhjeve të qershorit etj

Nga Eduard Zaloshnja Palët në Tiranë vazhdojnë debatin nëse është vetting-u kusht kryesor i çeljes së negociatave për antarësimin e Shqipërisë në BE, apo zgjedhjet e qershorit; nëse Shqipërisë i kërkohet 1 kusht e 5 prioritete,  apo 2 kushte e 7 prioritete. Por e kanë të

No Pic available
  • 2016-12-12

Itali, opozita nuk njeh mandatin e qeverisë Gentiloni

Menjëherë pas zgjedhjes së tij si kryeministër i Italisë, Paolo Gentiloni ka nisur konsultimet për krijimin e qeverisë së re. Të dielën pasdite, ai është takuar me delegacionet e forcave politike si “E maja Italiane” dhe përfaqësuesit e grupit të përzier në dhomën