Rezultate te kerkimit per termin: +Matthew +Palmer

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.169Z

A po dërgon SHBA, negociator për krizën? Peza: Ja pse do vijë Palmer në Tiranë

Zyrtari i lartë amerikan Matthew Palmer do të vijë në Shqipëri për vizitë në kulmin e krizës politike dhe në Open është diskutuar nëse është ai një negociator i mundshëm për zgjidhjen e ngërçit të krijuar. Teksa, ministrja Elisa Spiropali tha se Palmer vjen vetëm për rrugën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.217Z

Kriza/ Deja-vu e 2017, SHBA dërgon Mathew Palmer në Tiranë për ti

Situata kritike politike pritet të marrë një kthesë të re me vizitën e zv. ndihmës Sekretarit Amerikan të Shtetit, Matthew Palmer, i cili do të mbërrijë në Tiranë në fillim të javës, në kuadër të një turi ballkanik. Pas përpjekjeve pa rezultat të europianëve, në lojë futet d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.220Z

SHBA-ja ultimatum Bashës dhe Kryemadhit me Palmer: Hyni në zgjedhje, se

Ditën e dytë të vizitës në Tiranë zëvendës ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Matthew Palmer e ka nisur me një bashkëbisedim me gazetarët, ku ka theksuar se të gjitha partitë politike duhet të marrin pjesë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Opozita duhet të përfshihet në di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.992Z

Politika e SHBA ndaj Ballkanit ska ndryshuar në 25 vjet, ska arsye pse të ndryshojë tani

Drejtori i Zyrës për Evropën Juglindore në Departamentin amerikan të shtetit, Matthew Palmer, ka deklaruar se procesin e normalizimit të raporteve ndërmjet Beogradit e Prishtinës, Shtetet e Bashkuara e trajtojnë si proces të ndarë nga pranimi i pavarësisë së Kosovës. Mendoj se normali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.995Z

SHBA s8217ndryshon qasje ndaj Kosoves as nen presidencen e Trump

p styletext-align justifyDrejtori i Zyres per Evropen Juglindore ne Departamentin amerikan te shtetit Matthew Palmer ka deklaruar se procesin e normalizimit te raporteve ndermjet Beogradit e Prishtines Shtetet e Bashkuara e trajtojne si proces te ndare nga pranimi i pvaresise se Kosoves shkruan Radi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.218Z

Zyrtari i DASH mbërrin në Tiranë, takon kryeministrin Rama

Zv/ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer ka mbërritur në Tiranë në kuadër të një turi ballkanik me synimin e rikthimit të stabilitetit politik në Ballkan. Në orën 16:00 zyrtari i lartë amerikan është pritur nga kryeministri Edi Rama në Kryeministri. Ndërsa të martën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.219Z

Presidenti Meta pret zyrtarin e DASH-it: Ja çfarë diskutuam

Pas takimeve me kryeministrin Edi Rama dhe krerët e partive opozitare Basha dhe Kryemadhi, zëvendësndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën, Matthew Palmer, ka zhvilluar një takim me kreun e shtetit Ilir Meta në Presidencë. Takimi ka zgjatur për më shumë se një orë dhe presiden

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama