Rezultate te kerkimit per termin: +Maturn +Shtetrore

Meta: total 10 / total_found 10 / time 0.000 / keyword[0] maturn / docs[0] 13 / hits[0] 22 / keyword[1] shtetrore / docs[1] 613 / hits[1] 918 /
No Pic available
  • 2010-08-29

Anglishtja, provim për të mbrojtur masterin dhe doktoraturën

Provimi i gjuhës angleze do të përfshijë të gjitha programet e ciklit të dytë, ku hyjnë masterat Duke nisur nga ky vit studentt n prfundim t studimeve do t japin provim edhe gjuhn angleze. Kshilltari i Kryeministrit, Bardhyl Musai, ka pohuar lajmin, duket ditur se kjo ni

No Pic available
  • 2010-08-20

Shpallen fituesit e Maturës, APRIAL verifikon të dhënat

Kt vit do t ket vetm spostim t lists, nga pikt m t larta te pikt m t ulta Listat paraprake t fituesve n fakultetet e vendit pritet t afishohen n mes t muajit shtator. E megjithat pas ksaj, do t ket edhe nj list t dyt fituesish, e cila do t jet prfundimtare dhe do t prcaktoj saktsisht emrat e kandida

No Pic available
  • 2010-08-10

Përfundon plotësimi i A2-shit, APRIAL mbledh formularët

Gjatë gushtit, APRIAL do të analizojë të dhënat dhe më 13 shtator shpallen rezultatet e fituesve Ka prfunduar dje afati i fundit i plotsimit t formularit A2 dhe burime nga Ministria e Arsimit dhe e Shkencs bjn t ditur se Agjencia e Pranimit dhe Regjistrimit n Institucionet e

No Pic available
  • 2010-07-31

Kopjet në maturë, zbulohen 20 shkollat më problematike

Ndryshe nga vitet e tjera, këtë vit ka 634 raste kopjimi të grumbulluara në disa shkolla të vendit Dukuria e kopjimit n Maturn Shtetrore nuk duket se ka marr fund, pasi edhe kt vit, Agjencia e Vlersimit t Arritjeve t Nxnsve dhe KOPOTED kan arritur t zbulojn 634 teza me raste

No Pic available
  • 2010-06-24

Formulari A2, si të rendisni degët në bazë të pikëve që keni marrë

Formulari do të bëhet publik ditët që vjen, por do të plotësohet vetëm pas meskorrikut. Si të llogaritni vetë pikët Ndrkoh q maturantt po bhen gati pr provimet e fundit t Maturs Shtetrore, ato me zgjedhje, hartuesit e testeve jan ngujuar dje n mjediset e Agjencis s Vlers

No Pic available
  • 2010-05-29

Matura Shtetërore, korrigjim i dyfishtë për testet, nuk do të ketë rikorrigjim

Këtë vit, për herë të parë, korrigjimi do të zhvillohet i shpërndarë në qendra të ndryshme dhe do të korrigjohen dy herë të gjitha testet, por pa të drejtë rikorrigjimi në raste ankesash Ndryshimi thelbsor kt vit n Maturn Shtetrore sht se t gjitha provimet tashm n

No Pic available
  • 2010-05-27

Provimi i Gjuhë-Letërsisë, pyetjet për çdo kapitull

Përqindja që zënë kapitujt e Gjuhës shqipe dhe letërsisë në provimin e parë të Maturës Shtetërore Vetm katr dit i ndajn t gjith maturantt nga provimi i par, i Letrsis, e t gjith duket se jan dukerifreskimin e fundit t njohurive, prpara se t prballen me pyetjet e provim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama