Rezultate te kerkimit per termin: +Matura +Shtetrore

Meta: total 30 / total_found 30 / time 0.000 / keyword[0] matura / docs[0] 2165 / hits[0] 2831 / keyword[1] shtetrore / docs[1] 603 / hits[1] 906 /
No Pic available
  • 2017-06-19

Nga Artan Fuga /Katër vite që humbi arsimi shqiptar nën znj. Lindita Nikolla

Nga Artan Fuga/ Padyshim që si zonjë ka mirësjelljen time. Aq më shumë se kam bindjen që as për ligjin për arsimin e lartë dhe as për veprime ose mosveprime thelbësore dikasteriale nuk është ajo përgjegjëse në kuptimin se nuk besoj që është vullneti i saj sovran që ka vendosur p

Reforma territoriale dhe ndikime të pritshme të saj
  • 2014-03-28

Reforma territoriale dhe ndikime të pritshme të saj

Nga Alqi Kadenasi   Reforma e pritshme territoriale, si një domosdoshmëri imperative, duket se po përgatitet në mënyrë graduale dhe me kujdesin e hapave sa më të matura. Si antar i grupit të punës për përgatitjen e kësaj reforme për qarkun e Durrësit, kam qënë e mbetem i int

No Pic available
  • 2013-12-26

Ndryshon Matura Shtetërore, treprovime me detyrim në qershor 2014

Të tjera rreth shkrimit PDF/Udhëzimi i Ministrisë së Arsimit Udhezimi i Matures Shtetrore 2014 TIRANE- Të gjithë gjimnazistët që do t’i nënshtrohen Maturës Shtetërore në qershor 2014, do të japin jo dy provime me detyrim, por plo

No Pic available
  • 2013-12-26

Ndryshon Matura Shtetërore3 provime me detyrim në 2014

Të tjera rreth shkrimit PDF/Udhëzimi i Ministrisë së Arsimit VD/Udhëzimi për Maturën Shtetërore Udhëzimi i Maturës Shtetrore 2014 TIRANE- Të gjithë gjimnazistët që do t’i nënshtrohen Maturës Shtetërore në qershor 2014, do t

Matura, nis sot sezoni i vjeshtës
  • 2011-09-09

Matura, nis sot sezoni i vjeshtës

Sot nis sezoni i vjeshtës për 6 mijë maturantët mbetës në sezonin e parë të provimeve të maturës shtetrore. Ministria e Arsimit ka përcaktuar datat e testimit, konkretisht më datë 9 do të zhvillohet provimi i letërsisë d

No Pic available
  • 2011-01-30

Matura dalin programet orientuese per Letersine

/ / Shpallen programet orientuese per gjuhe-letersine lenden e pare qe do jepet provim ne Maturen Shteterore te ketij viti. Ministria e Arsimit ka perfunduar pergatitjen e ketyre programeve per 7 profile shkollash. Me ane te tyre maturantet do te mund te pergatiten me mire

No Pic available
  • 2010-08-29

Anglishtja, provim për të mbrojtur masterin dhe doktoraturën

Provimi i gjuhës angleze do të përfshijë të gjitha programet e ciklit të dytë, ku hyjnë masterat Duke nisur nga ky vit studentt n prfundim t studimeve do t japin provim edhe gjuhn angleze. Kshilltari i Kryeministrit, Bardhyl Musai, ka pohuar lajmin, duket ditur se kjo ni