Rezultate te kerkimit per termin: +Maturantt

Meta: total 65 / total_found 65 / time 0.000 / keyword[0] maturantt / docs[0] 65 / hits[0] 194 /
Programe Bachelor n Higjenist Dentar dhe Teknik Dentare në Fakultetin e Mjekësisë
  • 2018-07-31

Programe Bachelor n Higjenist Dentar dhe Teknik Dentare në Fakultetin e Mjekësisë

Foto ilustruese N Fakultetin e Mjeksis Dentare ofrohen pr her t par dy programe t reja studimi t tipit Bachelor, t cilat prbjn nj zgjedhje shum t mir pr maturantt e ktij viti. Hapja e Programit Bachelor pr “Higjenist Dentar” dhe e  Programit t Studimit Bachelor pr “Teknik Dentare&

No Pic available
  • 2010-09-02

Universiteti i Tiranës këtë vit pranon 6 mijë studentë

Rektorati: Kuotat e trojeve, aplikim në departamente Kur vetm pak dit ndajn nga shpallja e maturantve fitues pr n shkolln e lart, Universiteti i Tirans kt vit akademik do t pres 6 mij student t rinj. Rektori i Universitetit t Tirans, Dhori Kule, prvese kame dije kuotat e sivje

No Pic available
  • 2010-09-01

Maturantët, mbetësit, arsim në universitet me kohë të pjesshme

Maturantët që kanë rezultuar mbetës në provimet e detyrueshme nuk do të jenë pjesë e vitit të ri akademik, pavarësisht se janë kalues në provimet me zgjedhje. Maturantt q kan rezultuar mbets n provimet e detyrueshme nuk do t jen pjes e vitit t ri akademik, pavarsisht

No Pic available
  • 2010-08-30

Këtë vit, më shumë kuota në Ekonomik dhe Informatikë

Ministria e Arsimit: Rritja, pr shkak se kta sektor jan m t krkuarit dhe ka m shum treg pune Kt vit, numrin m t lart t kuotave t pranimeve e kan degt q konsiderohen m t preferuarat nga maturantt, si ato me baz profilin ekonomik apo informatikn. Struktura e shprndarjes s tyre kt vit ka ndryshuar. Ato

No Pic available
  • 2010-08-29

Anglishtja, provim për të mbrojtur masterin dhe doktoraturën

Provimi i gjuhës angleze do të përfshijë të gjitha programet e ciklit të dytë, ku hyjnë masterat Duke nisur nga ky vit studentt n prfundim t studimeve do t japin provim edhe gjuhn angleze. Kshilltari i Kryeministrit, Bardhyl Musai, ka pohuar lajmin, duket ditur se kjo ni

No Pic available
  • 2010-08-29

Tetori, shansi i dytë për maturantët mbetës

Hiqet kriteri i zhvillimit t testeve me zgjedhje pr ish-maturantt q dshirojn t ndjekin studimet me koh t pjesshme Maturantt q nuk kan marr pjes n provimet e detyruara, apo q rezultojn mbets n kto teste, nuk duhet t shqetsohen, sepse Ministria e Arsimit ka vendosur t’u ofroj atyre nj shans t d

No Pic available
  • 2010-08-26

Universitetet amerikane, fabrikat e elitës së trurit

Sipas shum sondazheve dhe klasifikimeve, 17 universitete amerikane listohen si m t mirt n 20 universitetet e par n bot. Prse Amerika vazhdon q t ket lidershipin n fushn e arsimit t lart? Pr t gjetur studentt m t mir n bot, przgjedhsit kan organizuar nj turne rekrutimesh n katr kontinente t bots dhe