Rezultate te kerkimit per termin: +Mauricio

Meta: total 490 / total_found 490 / time 0.000 / keyword[0] mauricio / docs[0] 490 / hits[0] 564 /
Dëmtohet Harry Kane, halle për Tottenham
  • 2019-01-16

Dëmtohet Harry Kane, halle për Tottenham

Lajme të këqija nga infermieria për trajnerin e Tottenhamit Mauricio Pochettino. Futbollisti më i rëndësishëm i skuadrës, Harry Kane, mësohet të ketë pësuar një dëmtim relativisht të rëndë në ligamentet e kaviljes. Kapiteni 25-vjeçar i Përfaqësueses së Anglisë u dëmtua pik

Arsenali dhe Totenhemi e nisin vitin me goleadë
  • 2019-01-02

Arsenali dhe Totenhemi e nisin vitin me goleadë

Humbja 3-1 e pësuar në shtëpi kundër Wolves në takimin e fundit të luajtur në kampionat për 2018-ën duket se ka qenë vetëm një aksident për Tottenham, që kishte marrë 6 fitore dhe 1 barazim para sfidës me Ujqërit. Spurs, në fakt, janë kthyer te fitorja mbrëmjen e sotme pasi kanë

No Pic available
  • 2018-12-26

Liverpool fluturon në krye, Tottenham parakalon City-n. Buzëqesh United

Boxing Day i solli fat Liverpoolit të Jurgen Klopp. The Reds vazhduan serinë e fitoreve duke e çuar në 8 numrin e suksesve radhazi dhe duke mbyllur në mënyrë perfekte fazën e parë. Në Anfield Road Liverpooli kaloi lehtësisht me rezultatin e thellë 4-0 Neëcastle United duke regjistruar f

Shaqiri pret kokën e Murinjos, Manchester United shkarkon portugezin
  • 2018-12-18

Shaqiri pret kokën e Murinjos, Manchester United shkarkon portugezin

Jose Mourinho nuk është më trajneri i Manchester United. Humbja në derbin e Anglisë ndaj Liverpoolit të dielën i ka hedhur përfundimisht benzinë zjarrit, me drejtuesit e Djajëve të Kuq që kanë vendosur të shkarkojnë nga detyra trajnerin portugez. Në fakt në komunikatën e Manchester

Garë për Pochettinon, e duan dy super klube!
  • 2018-12-13

Garë për Pochettinon, e duan dy super klube!

Sipas të përditshmes angleze The Guardian drejtuesit e Realit të Madridit janë duke menduar për shkarkimin e teknikut të përkohshëm Santiago Solari pas humbjes historike 3-0 në shtëpi ndaj CSKA-së së Moskës mbrëmjen e së mërkurës në Champions League. Në këtë panoramë të re ës

Pochettino, hija që përndjek Jose Mourinhon
  • 2018-12-07

Pochettino, hija që përndjek Jose Mourinhon

Djatë e kuq të Manchester United kërkojnë me çdo kusht shërbimet Mauricio Pochettinos, të cilin e projektojnë në stolin e tyre për sezonin e ardhshëm. Një fitore në 5 takime të Premier League ka krisur edhe më shumë marrëdhëniet mes klubit anglez dhe porguezit José Mourinho. Me

Tango në finalen e Libertadores, sot akti i parë i Boca Juniors-River Plate
  • 2018-11-10

Tango në finalen e Libertadores, sot akti i parë i Boca Juniors-River Plate

Kupa “Libertadores”, apo ndryshe Champions-i i Amerikës së Jugut, vjen këtë herë me finalen e zjarrtë, derbin e kryeqytetit argjentinas, Boca Junior-River Plate. Ky kompeticion po tërheq gjithnjë e më shumë audiencë në mbarë globin dhe fakti që në finale luajnë pikërisht