Rezultate te kerkimit per termin: +Maurizio +Pochetino

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] maurizio / docs[0] 502 / hits[0] 581 / keyword[1] pochetino / docs[1] 14 / hits[1] 17 /
IFFHS: Simeone, trajneri më i mirë i vitit
  • 2016-12-27

IFFHS: Simeone, trajneri më i mirë i vitit

Është Diego Simeone trajneri më i mirë i vitit 2016, të paktën sipas Institutit prestigjoz të Historisë dhe Statistikave të Futbollit. Edhe pse gjatë 12 muajve të fundit, trajneri argjentinas nuk ka arritur të fitojë asgjë nën drejtimin e Atletico Madrid, ai ka bërë një punë kolos