Rezultate te kerkimit per termin: +Maurizio +Sarrit

Meta: total 36 / total_found 36 / time 0.000 / keyword[0] maurizio / docs[0] 600 / hits[0] 691 / keyword[1] sarrit / docs[1] 152 / hits[1] 185 /
No Pic available
  • 2019-03-31

Chelsea përmbys Cardiffin, ruan shanset për zonën Champions

Chelsea ia ka dalë të rikthehet te fitorja, që mungonte prej dy javësh, pasi triumfoi me rezultatin 1-2 në transfertën uellsiane ndaj Cardiffit. Të besuarit e Maurizio Sarrit e panë veten në disavantazh në fillim të pjesës së dytë, por reaguan duke shënuar dy herë të tjera, fillimis

Kepa refuzon zëvendësimin, tërbohet Sarri (Video)
  • 2019-02-25

Kepa refuzon zëvendësimin, tërbohet Sarri (Video)

Ndodhi diçka e padëgjuar më parë në minutat e fundit të kohës shtesë në finalen e Carabao Cup mes Chelsea-t dhe Manchester City-t. Protagonistë të një skene sureale u bënë trajneri Maurizio Sarri dhe portieri, Kepa Arrizabalaga, i cili po kalonte një ngërç, apo ndryshe, bllokim musk

Synimi i Abramovichit, Zidane pasuesi i Sarrit te Chelsea
  • 2019-02-13

Synimi i Abramovichit, Zidane pasuesi i Sarrit te Chelsea

Është Zinedine Zidane objektivi kryesor i drejtuesve të Chelsea-t për zëvendësimin e Maurizio Sarrit, nën drejtimimin e të cilit blutë e Londrës po kalojnë një periudhë krize rezultatesh, që kulmoi me humbjen 6-0 ndaj Manchester City-t. Mësohet se londinezët janë gati të formulojn

Hysaj një çështje te Napoli, menaxheri: Më mirë ta shesin!
  • 2019-01-05

Hysaj një çështje te Napoli, menaxheri: Më mirë ta shesin!

Merkatoja e janarit është shndërruar në një problem të madh për mbrojtësin shqiptar të Napolit Elseid Hysaj. Futbollisti shkodran kërkohet me ngut nga Chelsea i Maurizio Sarrit, por kërkesat e larta të presidentit Aurelio de Laurentiis dhe bllokimi nga Carlo Ancelotti nuk po japin shpres

Chelsea e mbyll vitin me fitore, blindon vendin e 4-t
  • 2018-12-30

Chelsea e mbyll vitin me fitore, blindon vendin e 4-t

Chelsea i Maurizio Sarrit e mbylli me fitore vitin 2018-të, duke blinduar vendin e 4-t në Premier League, pozicion që do tu mundësonte Bluve të Londrës rikthimin në Premier League. Chelsea triumfoi 0-1 në derbin londinez ndaj Crystal Palace. Ai që vendosi fatet e sfidës së zhvilluar në S

Çelsi thyen Brighton-in, Arsenali bie pas 14 ndeshjesh
  • 2018-12-16

Çelsi thyen Brighton-in, Arsenali bie pas 14 ndeshjesh

Fitore me shumë peshë e Chelsea-t 1-2 në fushën e Brightonit, sukses së merr me shumë vlerë me humbjen 3-2 të Arsenalit  në transfertë me Southamptonit. Blutë e Londrës tashmë e mbajnë të vetëm vendin e katërt me 37 pikë, 3 më shumë se Arsenali. Në Amex Stadium të Brightonit,

Chelsea mposht Manchester City-n, Liverpool në krye
  • 2018-12-08

Chelsea mposht Manchester City-n, Liverpool në krye

Chelsea i jep një shuplakë Manchester City-t në përballjen më të rëndësishme të javës së 16-të në Premier League. Në Stamford Bridge Cityzens u mposhtën 2-0 me gola të Kante dhe David Luiz, që ngritën peshë tifozët e pranishëm në impiantin londinez. Mesfushori francezi realizoi