Rezultate te kerkimit per termin: +Mavriqi

Meta: total 99 / total_found 99 / time 0.000 / keyword[0] mavriqi / docs[0] 99 / hits[0] 160 /
Morinë, kapet kosovari me 3 pistoleta në makinë
  • 2018-04-15

Morinë, kapet kosovari me 3 pistoleta në makinë

Policia Kufitare e doganës së Morinit në Kukës ka goditur një rast të trafikimit të armëve të zjarrit, ku në pranga ka rënë një 44-vjeçar nga Kosova. Shërbimet  e Policisë Kufitare Morinë, në zbatim të planit të masave për  parandalimin dhe goditjen e trafiqeve të paligjshme,

Banori: Bashkia Krujë smë jep tokat, ka regjistruar si lumë parcelat
  • 2017-05-25

Banori: Bashkia Krujë smë jep tokat, ka regjistruar si lumë parcelat

Emisioni BOOM në RTV Ora News ishte në fshatin Derven të Krujës. Banori i këtij fshati, Haki Mavriqi, denoncon se bashkia Krujë po e pengon në marrjen e tokave të cilat i ka përfituar në bazë të ligjit 7501. Mavriqi shton më tej se me vendim të prerë të gjykatës ka përfituar katër

Milionat e partive politike nuk po auditohen nga askush
  • 2015-12-17

Milionat e partive politike nuk po auditohen nga askush

Kriza politike po i pengon institucionet e pavarura në Kosovë që të ta kryejnë punën e tyre, u tha sot në një konferencë lidhur me financimin e partive politike në vend. Në konferencën e organizuar nga Grupi për Studime Juridike dhe Po

Llapi është për titull, ia terron Trepçës 89
  • 2015-11-03

Llapi është për titull, ia terron Trepçës 89

Llapi e ka bërë befasinë e javës në Superligën e Futbollit të Kosovës. Skuadra llapjane e ka mposhtur Trepçën 89 midis Mitrovice me rezultat 1-2. Skuadra vendase ishte duke fituar me rezultat 1-0 kur Diar Mustafa shënoi supergol në minut&

Llapi e lë në “terr” Lirinë, ia merr kreun
  • 2015-05-10

Llapi e lë në “terr” Lirinë, ia merr kreun

Llapit i ka takuar derbi i javës së 25-të në Ligën e Parë të futbollit, duke e mposhtur në Prizren Lirinë, me rezultat 0:2. Të dy këto skuadra, janë pretendente për të siguruar biletën që dërgon në elitën

Deputeti i Serbisë zgjidhet kryetar i Graçanicës
  • 2015-01-21

Deputeti i Serbisë zgjidhet kryetar i Graçanicës

Zgjedhjet për kryetar të Komunës së Graçanicës, që u mbajtën më 18 janar 2015, i ka fituar kandidati i Listës Serbe, Vladeta Kostic, i cili në web faqen zyrtare të Parlamentit të Serbisë, ai ende figuron si deputet i Parisë Progresiste Serbe, të kryeministrit serb Aleksandar Vucic.

Katër kandidatë në garë për kryetar të Graçanicës
  • 2014-12-29

Katër kandidatë në garë për kryetar të Graçanicës

Përgatitjet për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të Komunës së Graçanicës, që do të mbahen më 18 janar 2015, janë duke shkuar sipas planifikimeve të bëra nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, u tha në mbledhjen e sotme të KQZ-së. Në këtë mbledhje, të kryesuar nga anëtari