Rezultate te kerkimit per termin: +Mavrov

Meta: total 274 / total_found 274 / time 0.000 / keyword[0] mavrov / docs[0] 274 / hits[0] 386 /
Pushimet e fundvitit, shqiptarët nuk e braktisin vendlindjen
  • 2018-12-23

Pushimet e fundvitit, shqiptarët nuk e braktisin vendlindjen

Këtë fundvit, përgjithësisht shqiptarët po preferojnë të qëndrojnë në vendlindje për festa. Këtu në Shqipëri, për arsye pune, thotë një qytetar. Ah, në Shqipëri. Për shkak të vajzës së vogël nuk mund të lëvizim momentalisht, shprehet një tjetër. Po meqenëse është fes

No Pic available
  • 2017-07-15

I vuri zjarrin pyllit dhe ullishtes në Mavrovë, arrestohet 63-vjeçari

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 63-vjeçar në Selenicë për zjarrëvënie të qëllimshme. Ylli Hoxhaj, banues në fshatin Mavrovë dyshohet se është autor i djegies së një sipërfaqeje të gjërë toke në Selenicë. Ky shtetas është autori i dyshuar në lidhje me ngjarjen e ndo

Dogji sipërfaqe të mëdha pyjore dhe 300 rrënjë ullinj, arrestohet 63-vjeçari në Vlorë
  • 2017-07-15

Dogji sipërfaqe të mëdha pyjore dhe 300 rrënjë ullinj, arrestohet 63-vjeçari në Vlorë

Policia e Vlorës ka arrestuar një shtetas pisi autori i dyshuar në lidhje me djegien e një sipërfaqe të gjerë toke, në Selenicë. Burime nga policia lokale bëjnë me dije se është vënë në pranga shtetasi Ylli Hoxhaj, 63 vjeç, banues në fshatin Mavrovë, Bashkia Selenicë pasi dyshohe

Emergjencat Civile: Dy vatra të reja zjarri në Dibër e Vlorë, po punohet për shuarjen e flakëve
  • 2017-07-12

Emergjencat Civile: Dy vatra të reja zjarri në Dibër e Vlorë, po punohet për shuarjen e flakëve

Dy vatra të reja zjarri janë evidentuar ditën e sotme në qarkun e Dibrës dhe atë të Vlorës. Në raportimin e Emergjencave Civile për situatën me zjarret dhe masat e marra deri në orën 14:00, theksohet se situata po monitorohet nga afër nga specialistët në qarqe. Drejtoria e Përgjiths

No Pic available
  • 2017-07-12

Zjarret, 9 vatra në Gjirokastër, Vlorë, Fier dhe Dibër

Sipërfaqe të tëra me pyje, shkurre dhe pemë drufrutorë po vijojnë të digjen në të katër anët e vendit nga zjarret. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 9 vatra zjarri në Gjirokastër, Vlorë, Fier dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 40 zjarrfikës me

EC: Gjatë 24 orëve të fundit 9 vatra zjarri në Gjirokastër, Vlorë, Fier dhe Dibër
  • 2017-07-12

EC: Gjatë 24 orëve të fundit 9 vatra zjarri në Gjirokastër, Vlorë, Fier dhe Dibër

Emergjencat Civile bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 9 vatra zjarri në Gjirokastër, Vlorë, Fier dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 40 zjarrfikës me 8 automjete, 40 forca ushtarake, si dhe helikopterë. Specialist

No Pic available
  • 2017-07-11

Vijojnë zjarret në Shqipëri, 7 vatra në 4 qarqe

Temperaturat e larta vijojnë të jenë të pranishme në të gjithë vendin duke bërë që dhe rreziku i zjarreve të jetë evident. Gjatë orëve të fundit janë evidentuar 7 vatra zjarri në qarkun e Dibrës, Vlorës, Gjirokastrës dhe Elbasanit. Forcat zjarrfikëse kanë ndërhyrë pavarësish