Rezultate te kerkimit per termin: +May

Total: 1582
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.175Z

Basti i trefishtë i Theresa May

Për arsye që lidhen veçanërisht me identitetin kombëtar, May po vë një bast të trefishtë, për Mbretërinë e Bashkuar, SHBA-në dhe botën. Nga Dominique Moisi Menjëherë pas fjalimit të kryeministres britanike Theresa May në Shtëpinë Lancaster, ku ajo nënvijëzoi objektivat e qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.477Z

Theresa May, zyrtarisht Kryeministre e vendit

Britani Theresa May mori pasditen e djeshme zyrtarisht detyrën si Kryeministre e Britanisë së Madhe. Ajo do të pasojë kështu ish-liderin e Partisë Konservatore, David Cameron. Ky i fundit i paraqiti dje dorëheqjen e tij mbretëreshës së Mbretërisë së Bashkuar, e cila e pranoi. May do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.946Z

May thike pas shpine ndaj Cameron

brbrIsh-sekretarja per punet e brendshme Tereza May aktualisht kryeministre e Britanise se Madhe eshte zhgenjimi me i madh i ish-shefit te saj David Kameron Keshtu shkruan Kreig Oliver kreu i zyres se komunikimit gjate kohes kur Kameron ishte ne pushtet ne librin e tij Zbulimi i demoneve Prapaskenat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.175Z

May do takohet me Trump

brbrKryeministrja e Britanise Tereza May ndodhet ne SHBA ku pritet te zhvilloje nje takim ne Shtepine e Bardhe me presidentin Donald Trump Dy lideret aleate do te qendrojne se bashku per te pakten nje ore per te diskutuar per tre ceshtje kyce Marreveshjen e tregtise mbrojtjen dhe marredhenien speci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.480Z

Tereza May merr zyrtarisht detyren

brbrTereza May eshte kryeministrja e re e Britanise 59-vjecarja qe ka mbajtur postin e sekretares per ceshtjet e Brendshme pranoi ftesen e Mbretereshes per te krijuar qeverine e re pas doreheqjes se David Cameron Ajo behet kryeministrja e dyte femer ne vend pas Margareth Thecer Ne fjalimin e pare si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.204Z

May, nusja e tunelit të Gazës

Kur Mohamed Warda shtrëngoi për herë të parë në krahët e tij nusen, njeriun që donte më shumë në botë, ajo kishte pamjen e të vdekurit të pakallur e dukej sikur sapo kishte dalë nga varri. Ai kishte kaluar një orë të tërë i ulur e nervoz buzë një vrime të madhe hapur në tokë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.873Z

Britania drejt Brexit, May nënshkruan: Ditë historike!

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, ka nënshkruar letrën që zyrtarisht nis daljen e vendit nga Bashkimi Evropian. Nënshkrimi i këtij dokumenti vjen nëntë muaj pasi britanikët votuan në referendum për të dalë nga BE-ja. Do të jetë një nga momentet më të rëndësishme t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama