Rezultate te kerkimit per termin: +Mazhoranca

Meta: total 1000 / total_found 22870 / time 0.010 / keyword[0] mazhoranca / docs[0] 22870 / hits[0] 34048 /
SI MUND TË DALIN ZGJEDHJET
  • 2017-06-21

SI MUND TË DALIN ZGJEDHJET

Ylli Polovina Rezultatin numerik do ta japë verifikimi konkret votë më votë, kurse sondazhet paraprakë, të dështuar së fundi që prej ballafaqimeve presidenciale në SHBA dhe ato të Brexit në Britaninë e Madhe, ndihmojnë të paktën për të kuptuar një lloj stresimi të opinionit publi

Sondazhi: PS merr 16 mandate në Tiranë, 13 PD, 4 LSI, 1 LIBRA
  • 2017-06-19

Sondazhi: PS merr 16 mandate në Tiranë, 13 PD, 4 LSI, 1 LIBRA

Në betejën për Tiranën, qarkun me 34 mandate deputetësh, Partia Socialiste ruan të njëjtin rezultat të para katër viteve. Në sondazhin e Ora News dhe IPR Marketing të publikuar mbrëmjen e sotme në Tonight Ilva Tare, PS ka marrë 44% të votave nga 44.1% në 2013. Merr 16 manda

Sondazhi, ja sa mandate marrin partitë në Vlorë, Tiranë e Korçë
  • 2017-06-19

Sondazhi, ja sa mandate marrin partitë në Vlorë, Tiranë e Korçë

Në Tonight Ilva Tare po publikohen rezultatet e sondazhit IV te IPR Marketing dhe Ora News. Deri tani jane publikuar rezultatet e sondazhit ne qarkun e Vlorës, Tiranës dhe Korçës. Me pas do te prezantohet rezultati kombetar. Sondazhi: PS merr 16 mandate në Tiranë, 13 PD, 4 LSI, 1 LIBRA Në be

Sondazhi kombëtar: PS 48%, PD 33%, LSI 13%, LIBRA 2.3%
  • 2017-06-19

Sondazhi kombëtar: PS 48%, PD 33%, LSI 13%, LIBRA 2.3%

Kur kanë mbetur 6 ditë nga dita e votimit Ora News në bashkëpunim me IPR Marketing sjell sondazhin IV në rang kombëtar si dhe orientimin e votës në qarkun e Tiranës, Korçës dhe të Vlorës. Një fotografi e sotme (19 qershor) në rang kombëtar tregon se PS ka fituar 5 pikë nga fushata e

No Pic available
  • 2017-06-16

Presidenti i ri, kriza e mundshme dhe rrugëzgjidhjet

Kjo analizë, studim i plote, pritshmëritë dhe tri sugjerimet per zgjidhjen e kësaj krize janë përgatitur nga Instituti i Studimeve Politike Me afrimin e datës së zgjedhjeve parlamentare 2017 është krijuar një problematikë e re që lidhet me Presidentin e ri të Republikës. Presiden

GABIMET E SË KALUARËS, I PËRSËRISIM EDHE TANI
  • 2017-06-09

GABIMET E SË KALUARËS, I PËRSËRISIM EDHE TANI

Afrim KRASNIQI I korruptuar, karagjoz, bandit, gënjeshtar, i paaftë, mashtrues, drogaxhi, shantazhues…Nuk janë çunat e dehur në birrarinë e lagjes që po i flasin kështu njëri tjetrit, – janë tre burrat që kontrollojnë këtë vend, njëri kryeministër, njëri kandidat për kr

No Pic available
  • 2017-06-06

Deputetja e Ramës: Jemi penduar për emërimet e ministrave teknikë

Emërimi i ministrave teknikë, ka hapur debat në studion e emisionit Dritare në Vizion Plus, mes dy kandidateve për deputete të Tiranës, Blerina Gjylameti e PS dhe Albana Vokshi e PD. E pyetur, nëse mazhoranca është penduar për ministrat teknikë, Gjylameti e pohoi diçka të tillë. Për