Rezultate te kerkimit per termin: +Mazija

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] mazija / docs[0] 4 / hits[0] 4 /
No Pic available
  • 2012-02-08

Mbiemrat e arbneshëve Një historik për origjinën

08/02/2012  Një historik për origjinën, konteksti historik, shpërnguljet, lidhja me traditat dhe asimilimi Sylejman Morina Aty ku dikur ishte folur një gjuhë tjetër josllave dhe jetonin fiset ilire që u asimiluan në tërësi, po në ato vende do të flitet një gjuhë e ngjashme

 Sopjani e bën rrugë, tani e rrahin edhe tek moshat Degradon ndeshja Apolonia-Partizani. Prindërit futen në fushë. Loja ndërpritet në minutën e 63-të, pas golit të të kuqve
  • 2009-04-14

 Sopjani e bën rrugë, tani e rrahin edhe tek moshat Degradon ndeshja Apolonia-Partizani. Prindërit futen në fushë. Loja ndërpritet në minutën e 63-të, pas golit të të kuqve

JORGIS MEMO (Panorma Sport)- Rikthehen grushtet në kampionatin e të rinjve. Këtë herë viktimë, as më pak e as më shumë, është gjyqtari Mentor Sopjani, i cili bëhet përsëri protagonist. Pas dhunës barbare në Pukë, dje Sopjani është goditur në ndeshjen Apolonia-Partizani, e vlefshm

 Demaj shenon, por Partizani barazon me DinamonPartizani bën hap fals në derbi, kreu i vështirë. Besa vazhdon surprizat, këtë herë mund Vllazninë
  • 2009-03-26

 Demaj shenon, por Partizani barazon me DinamonPartizani bën hap fals në derbi, kreu i vështirë. Besa vazhdon surprizat, këtë herë mund Vllazninë

Pergatiti: Jorgis Memo (Panorama Sport) - Derbi Dinamo-Partizani ka dhuruar emocione nga fillimi i lojës e deri në fund. Të kuqtë kishin ardhur në fushën e kompleksit “Dinamo”, me mendimin për të fituar. Deri një minutë para kohës së rregullt ia kanë arritur qëllimit, por vetëm ka

No Pic available
  • 2008-04-29

“Green Card 2009”, 167 emrat e parë fitues

Lotaria amerikanePublikohen emrat e parë fitues të lotarisë më të madhe në botë “Green Card 2009”. Kjo është vetëm faza e parë, pas së cilës vijnë disa faza deri në marrjen e të drejtës për të jetuar dhe punuar në SHBA. Posta shqiptare ka filluar shpërndarjen e fitue