Rezultate te kerkimit per termin: +Mbrritm

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] mbrritm / docs[0] 5 / hits[0] 5 /
No Pic available
  • 2010-07-04

Shkrihen nëndetëset, 3 u shitën 1.2 miliardë lekë për skrap

E katërta do të mbetet muze ose ndoshta një bar-restorant në brigjet e Pashalimanit "Stuhia”, “Tufani”, “Rrufeja” dhe “Vettima” kan vite q nuk dalin n det t hapur pr t kryer detyrat e tyre n mbrojtje t atdheut, arsye pse u morn mbi 50

No Pic available
  • 2010-06-22

Turistë në diell dhe shi!

Nisja me autobus gjithmon pr shqiptart duhet llogaritur si ora e Londrs, vetm se shum or pas. Gati gjysm ore vones nga orari i ln, u nisn rreth 30 gazetar t kulturs, medias s shkruar dhe asaj televizive, nga nj ofert promovuese q organizoi Ministria e Kulturs, pr t “prekur

No Pic available
  • 2010-05-16

Jose Saramago: Kujtesa e popujve nuk zgjat

Si ndihet dikush q ka gjetur stilin e tij n t shkruar? asti kur zbulon “zrin” tnd sht takimi me veten tnde. Q prej atij asti, sht e mundur q vepra mos t ket vler por t paktn sht origjinale, n kuptimin q un jam ajo q shkruaj. Arsyeja prse plqehet nj shkrimtar nga lexuesi sht pyetje q i

No Pic available
  • 2010-05-09

Jose Saramago: Kurrë nuk e besova se do bëhem dikushi në jetë

Nj udhtim i mrekullueshm n Ishujt Kanarius. Mbrritm aty nga darka. Lagshtir dhe vap, turist amerikan e anglez, me pije ndr duar q ua dehte shpirtin, t gatshm t kalojn do kufi mirsjelljeje. Dhe un mes tyre duke pritur t kaloj nata, q t nesrmen t nisja udhtimin pr n ishullin Lansar

No Pic available
  • 2008-11-01

Rrethi vicioz i letrsis shqipe

Tashm letrsia shqipe sht mbyllur hermetikisht n rrethin e saj vicioz. Si dy rratht, apo zerot q prbjn shifrn e fundit t q po jetojm. Pa rrugdalje. Perspektiva e saj me dhjetvjear t tr ka qen e zymt e ndrsa tash, ajo ka prekur fundin, d.m.th., qorrsokakun. Si mbrritm deri ktu? Papritmas? Pahetueshm?