Rezultate te kerkimit per termin: +Mbshtes

Meta: total 140 / total_found 140 / time 0.000 / keyword[0] mbshtes / docs[0] 140 / hits[0] 161 /
No Pic available
 • 2012-07-07

Prkrenarja dhe shpata vijnë në Shqipëri

Prkrenarja dhe shpata e Sknderbeut do t sillen n Shqipri pr tu ekspozuar me rastin e 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipëri. Premtimi i është bërë kryeministri, Sali Berisha nga zvendskancelari dhe Ministri i Jashtëm i Austrisë, Michael Spindelegger. Berisha dhe Michael Spindelegger janë

Kryeministri Berisha zhvillon një vizitë në zyrat e reja të degës së PD-së, në Vlorë
    
    
     
 • 2012-06-02

Kryeministri Berisha zhvillon një vizitë në zyrat e reja të degës së PD-së, në Vlorë  

Kryeministri Berisha vizitoi  të premten pasdite Vlorën ku u ndal fillimisht në zyrat dhe ambientet e reja, të rikonstruktuara të degës së PD-së, së këtij rrethi. Kryeministri zhvilloi aty një  takim me  kryesinë e Partis&eum

Thaçi-Ashton:Mos toleroni dyfytyrësinë e Serbisë
 • 2012-04-12

Thaçi-Ashton:Mos toleroni dyfytyrësinë e Serbisë

Thaçi e Ashton Gjatë kthimit nga vizita n SHBA, kryeministri Hashim Thaçi u takua sot në Stamboll me prfaqsuesen e lart t BE-s pr Politik t Jashtme dhe Siguri, Baroneshn Catherine Ashton. Kryeministri Thaçi, siç thuhet në një komunikatë të zyrës së tij, e njoftoi Baroneshn Ashton lidhur

No Pic available
 • 2012-03-04

Komisioni i VeneciasNisni reformen zgjedhore

TIRANE- “Komisionin parlamentar i reforms zgjedhore nuk ka pse t pres opinionin e Komisionit t Venecias dhe ODIHR. Puna mund t nis menjher.” Ky sht mesazhi q Sekretari i Komisionit t Venecias, Thomas Marker, n emr t delegacit t ekspertve t Komisionit t Venecias dhe OSBE/ ODIHR i prcjell

No Pic available
 • 2010-09-02

Berisha: Buxheti i ri të jetë gati brenda shtatorit

Kryeministri i paralajmron vendort pr shtjen e ndotjes s plazheve Kryeministri Berisha krkoi dje nga ministrat e tij q brenda muajit shtator t bjn gati buxhetin pr vitin 2011, n mnyr q ai t shkoj pr miratim n Kuvend n muajin tetor. N mbledhjen e djeshme t qeveris, Kryeministri Berisha theksoi n mnyr

No Pic available
 • 2010-09-01

Salihi: Rumani, këtë herë nuk vijmë si inferiorë!

Sulmuesi: Nuk fitohet duke menduar se Rumania sht dobt Rreth 72 or na ndajn nga ndeshja Rumani-Shqipri (t premten n Bukuresht) dhe pak nga pak kemi hyr kshtu n fazn finale t pritjes s nj sfide, q sht nxehur shum nga protagonistt. Ndrsa rumunt vazhdojn t karikojn situatn me paralajmrime pr nj Shqipri

No Pic available
 • 2010-09-01

Nënë Tereza dhe shqiptarët

Kur takon Nn Terezn, nuk mund t mos ndjesh inferioritetIndira Gandi N Shqipri u prkujtua 100-vjetori i lindjes s Nn Terezs, prkujtim q u zhvillua dhe n shum vende t bots. Vendet q kan njfar lidhje me t, si n gar me njri-tjetrin, u prpoqn t prvetsonin sa m shum prej meritave t saj. Shqipria, q i ka d