Rezultate te kerkimit per termin: +Mbshtetja

Meta: total 156 / total_found 156 / time 0.000 / keyword[0] mbshtetja / docs[0] 156 / hits[0] 174 /
Francë, qindra përkrahës kundër stilit autoritar të Macron
  • 2017-11-15

Francë, qindra përkrahës kundër stilit autoritar të Macron

Pikrisht n jubileun e gjashtmujorit qindra prkrahs t presidentit  Macron deklarojn se distancohen nga mbshtetja pr t. N nj letr t hapur ata kritikojn stilin autoritar brenda lvizjes s tij. “100 demokratt” e quan veten grupi i kryengritsve, ndr t cilt bjn pjes edhe disa prfaqsues t zgjed

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij
  • 2016-07-19

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij

Nga Zef Brozi Me 21 Korrik cdo deputet i Mazhorancs dhe Opozits dhe gjith Parlamenti i Shqipris ka shansin e madh t dshmoj me votn e vet Pro Projektit t Reforms pr Drejtsin se e do Shqiprin, se sht pr pranimin e Shqipris n Bashkimin Europian, se sht pr forcimin e marrdhnieve me Amerikn dhe Europn

No Pic available
  • 2015-11-03

Euro, sovraniteti, monedha e përbashkët: Një nga të treja duhet sakrifikuar

Maurizio Ferrera Në vjeshtën e vitit 2012 Luuk van Middelaar, një filozof belg që i ka hyrë dhe politikës, më ftoi të takoja Herman Van Rompuyn. Presidenti i atëhershëm i Këshillit Europian donte të fliste me disa intelektualë për tu përballur me ide të reja. Lista, e hartuar bashkë

No Pic available
  • 2014-05-28

Didi me homologun austriak: Fuqizim të bashkëpunimit policor mes dy vendeve

Tiranë- Drejtori i Prgjithshm i Policis s Shtetit,Artan Didi, zhvilloi sot nj takim me Drejtorin e Prgjithshm t Siguris Publike t Austris, Konrad Kogler. N kt takim ishin t pranishm dhe drejtues t tjer t lart t Policis s Shtetit dhe t Policis Austriake. N qendr t takimit t zhvilluar ishte bashkpuni

KADARE, NOBELI DHE SHQIPTARËT
  • 2012-08-26

KADARE, NOBELI DHE SHQIPTARËT

Nga Gjek Gjonlekaj Alfred Nobeli mbreti i dinamitit siç e quanin n at koh lindi n Stockholm n vitin 1833. Prejardhja e familjes Nobel ishte nga fshati Nobbelov. Pavarsisht se ishte familje e varfr ata u arsimuan n Universitetin m t mir t vendit  Uppsala . Alfred Nobeli n kohn e tij ishte nj ndr nj

No Pic available
  • 2010-09-01

Fullani: Ekonomia, drejt përmirësimit, eksportet dhe depozitat janë rritur

Guvernatori kërkon që qeveria të bëjë kujdes me deficitin buxhetor Ekonomia shqiptare po jep sinjale pozitive drejt nj prmirsimi n rritje. Guvernatori i Banks s Shqipris, Ardian Fullani, me t dhnat e raportuara dje pr 3-mujorin e tret t vitit 2010, tregoi se situata makroeko

No Pic available
  • 2010-09-01

Prifti, thirrje PS-së: Mos sulmoni koncesionet, po trembni bankat dhe investitorët

Ministri kërkoi që PS të mos sulmojë bizneset, pasi dëmtohet vendi. Korrupsioni, ndjekje penale për dy ish-drejtorë të ministrisë “Sulmet politike ndaj koncesioneve ditt e fundit po trembin investitort e huaj si ashtu dhe bankat. Nj pjes e investitorve t ktyre hidr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama