Rezultate te kerkimit per termin: +Mbshtetjes

Meta: total 105 / total_found 105 / time 0.000 / keyword[0] mbshtetjes / docs[0] 105 / hits[0] 119 /
DËSHTIMI I REFERENDUMIT, NJË MËSIM I HIDHUR
  • 2018-10-01

DËSHTIMI I REFERENDUMIT, NJË MËSIM I HIDHUR

Dshtimi qartazi i referendumit n Maqedoni si rrjedhoj e nj pjesmarrjeje  shum t ult sht nj msim i hidhur pr shum palë: Pr qeverin n Shkup, pr qeverin n Athin, pr mbshtetsit n BE dhe n NATO dhe pr rajonin. Edhe pse referendumi jo detyrues nuk kishte ndonj pesh t veant, prej tij varej dika e madhe:

Letra e Bodes, ja si e favorizoi qeveria Berisha CEZ-in (FAKSIMILE)
  • 2014-08-06

Letra e Bodes, ja si e favorizoi qeveria Berisha CEZ-in (FAKSIMILE)

N nj koh kur Partia Demokratike vazhdon t akuzoj qeverin Rama pr marrveshjen e pajtimit t arritur pr CEZ-in, dalin n drit dokumente q provojn favorizimin q qeveria Berisha u bri çekve. Kjo letr e firmosur nga ish-Ministri i Financave Ridvan Bode mban datn 5 prill 2012 dhe i drejtohet Kryetarit t

No Pic available
  • 2014-02-06

Nishani takohet me Burns: SHBA mbështet integrimin e Shqipërisë në BE

Presidenti i Republiks, Bujar Nishani, gjat qndrimit t tij n Washington u takua me Zvends Sekretarin amerikan t Shtetit, William Burns. Presidenti Nishani, n fillim t takimit, shprehu mirnjohjen e thell pr çfar Shtetet e Bashkuara kanpr Shqiprin dhe shqiptart, ndjenj e cila do t prçohet brez pas b

Burns-Nishani: Ruani dialogun politik, ju mbështesim për integrimin në BE
  • 2014-02-06

Burns-Nishani: Ruani dialogun politik, ju mbështesim për integrimin në BE

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të mbështesin sa të mundin Shqipërinë në procesin e integrimit në BE, megjithëse nuk kanë një votë konkrete në këtë proces. Deklarata u bë nga zv. Sekretari amerikan i Shtetit William Burns gjatë takimit që zhvilloi në Ëashington me Presiden

Presidenti Nishani Presidenti Nishani merr pjes n Mëngjesin e Lutjeve, takon Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve, John Kerry dhe
  • 2014-02-06

Presidenti Nishani Presidenti Nishani merr pjes n Mëngjesin e Lutjeve, takon Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve, John Kerry dhe

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka zhvilluar sot një takim të veçantë me Sekretarin e Shtetit John Kerry, përpara Mëngjesit të Lutjeve. Nishani e Kerry shkëmbyen përshëndetje mirësjelljeje dhe shfrytëzuan rastin për të shkëmbyer mendime për marrëdhëniet mes dy vendeve dhe s

No Pic available
  • 2010-08-30

Bello: Rama të lërë bashkinë, të përballet me Berishën

Deputeti i LMN-s Zgjedhjet lokale t majit 2011 fillojn t zn pjesn dominante n aktualitetin politik. Przgjedhja e kandidatve pak dit pasi Presidenti Bamir Topi t shpall dekretin pr datn e mbajtjes s zgjedhjeve pr pushtetin vendor, kan sjell reagimin e deputetve t majt, por edhe t djatht. Deputeti so

No Pic available
  • 2010-08-29

Ikën Borchardt, vjen ambasadorja Mueller-Holtkemper

Ambasadorja e re gjermane, Carola Mueller-Holtkemper, i dorëzoi dje letrat kredenciale Presidentit të Republikës, Bamir Topi Ambasadorja e re gjermane, Carola Mueller-Holtkemper, i dorzoi dje letrat kredenciale Presidentit t Republiks, Bamir Topi. Ceremonia u zhvillua n orn 1