Rezultate te kerkimit per termin: +Mbrrin

Total: 62
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.860Z

Kriza mbrrin n Bruksel

Kryetari i Delegacionit per Ballkanin Eduard Kukan u shpreh, pas debatit per krizen politike ne vend, se nuk priste zgjidhje nga takimi dyditor i Brukselit. Eurodeputeti i te djathtes europiane komentoi dhe greven e urise qe po zhvillohet ne Tirane nga deputetet socialiste.“Jam r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.866Z

Mbrrin AEON i telefonit Nokia

Na del q ju dhe un jemi plotsisht gabim t mendonim q teknologjia pr ta realizuar konceptin Aeon t Nokias nuk ekzistonte n botn reale. Sepse ja ku sht, o popull. E vrteta. Jeta reale n gjakun rrjedhs kinez. Sigurisht, tani q thash fjal kinez, jam i sigurt q po e kuptoni shakan. Sepse le t prballem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.764Z

Kirgizstan, Otunbayeva mbrrin n OSH

Kryeministrja e përkohshme e Kirgizstanit, Roza Otunbayeva ka mbërritur në qytetin jugor të Oshit, i kthyer në skenë të dhunës më të rëndë ndëretnike. Të paktën 191 persona janë vrarë gjatë luftimeve mes banorëve të etnisë kirgize dhe atyre të etnisë uzbeke, në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.400Z

Rasmussen, më 29 prill vizitë në Tiranë

Vjen pr her t par n Shqipri sekretari i Prgjithshm i NATO-s, Andres Fogh Rasmussen. Rasmussen mbrrin n aeroportin e Rinasit n datn 29 prill n orn 10:00 ndrkoh q n axhendn e tij, ai do t takohet me zv.kryeministrin dhe ministrin e Jashtm, Ilir Meta dhe m pas do t mbahet edhe nj ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.097Z

Libri i Blushit mbrrin n Athin

Ben Blushi prezantoi në Athinë librin e tij “Të jetosh në ishull”. Një libër që ka ngjallur interes, edhe për faktin se ai përmban shumë personazhe të përbashkët të historisë së të dy vendeve. Në prezantimin e romanit ishte Blushi, presidenti i shtëpisë bo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.266Z

Ekspertët: Liria ekonomike, hap përpara për Shqipërinë

Raporti m i fundit i fondacionit Heritage mbi lirit ekonomike q e rendit vendin ton t 53-tin mes 183 vendeve t bots, cilsohet nga ekspertt vendas t ekonomis si nj vlersim mjaft pozitiv q mbrrin n kushtet kur bota njohu nj kriz t thell. Pr kshilltaren e kryeministrit pr ekonomin 7 nga 10 treguesit e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.596Z

Sheikh Zayed, sot në Shqipëri, përuron aeroportin e Kukësit

Aeroportit t Kuksit i sht vn emri “Sheikh Zayed” dhe sot kryediplomati i Emirateve t Bashkuara mbrrin n Tiran pr t pruruar, prmes nj ceremonie t posame, emrin e tij. Lajmi i ardhjes s Sheikh Abdullah bin Zayed Al Nahyan konfirmohet nga Ministria jon e Jashtme, sipas s cils, kryediploma

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama