Rezultate te kerkimit per termin: +Mbshtetja

Total: 149
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.323Z

Shteti shqiptar apo mbshtetja ndrkombtare?

Nga fundviti i kaluar e deri tani konflikti mes Ministris s Turizimit, Kulturs, Rinis, Sporteve (MTKRS) dhe Federats Shqiptare t Futbollit (FSHF) ka mbajtur "gjall" me lajme redaksit e sporteve n medjat shqiptare. T gjith gazetat apo mediat elektronike "filluan luftn" se kush e kush do t bnte pr vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.396Z

Topalli kërkon ndihmën e Vatikanit për heqjen e vizave

Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli sht pritur n nj takim nga Kardinali Zenon Grocholevsk. Pr kryeparlamentaren mbshtetja e Vatikanit gjat gjith ktyre viteve, mbetet shum e vyer pr t gjith shqiptart. Kryetarja e Kuvendit n kt takim krkoi mbshtetjen e Vatikanit pr heqjen e vizave dhe antarsimin n B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.862Z

Berisha te Aleksandër Moisiu: Autonomi e plotë për universitetet

Qeveria siguron universitetet se do t'u jap atyre autonomin e plot. N nj ceremoni t diplomimit t studentve t Universitetit “Aleksandr Moisiu” n Durrs, kreu i ekzekutivit tha se zhvillimi i vrullshm i arsimit t lart, krkon dhe reformimin e tij n vazhdimsi. Berisha "Ne po bjm do prp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.921Z

Vizat dhe integrimi, Meta merr mbështetjen e Gjermanisë

Ministri i Jashtm, Ilir Meta, prgjat vizits n Berlin siguroi mbshtetjen e qeveris gjermane pr liberalizimin e vizave dhe integrimin e Shqipris n Bashkimin Evropian. Meta deklaroi se ka marr konfirmimin e qeveris gjermane pr procesin e liberalizimit t vizave dhe antarsimin e Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.478Z

Liri Berisha, aktivitete bamirësie me fëmijët në Elbasan

Kt fillim vere, znj. Berisha dhe fondacioni “Fmijt Shqiptar” jan t pranishm n qytetin e Elbasanit, ku organizoi disa aktivitete bamirsie dhe sensibilizuese nn moton “Pedalo pr jetn”. Duke qen se objektivi kryesor i fondacionit sht mbshtetja e kategoriv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.846Z

Tragjedia e Grdecit. Ra ky mort e u pam

Tragjedia e Grdecit t detyron ta kthesh kokn pas. Menaxhimi i tragjedive jo rrall n politik ka impaktin e tij publik. Mbshtetja publike sht e domosdoshme pr t minimizuar pasojat dhe per t`i rikuperuar sa m par ato. N eksperiencat politike t viteve t fundit ka shum raste kur lider politik kan f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.419Z

Meta: Rama të mos bëjë kërkesa të pakuptimta Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276','

Kreu i opozits Edi Rama duhet t qendroj larg ultimatumeve dhe t mos bj krkesa t pakuptimta. Kjo ka qen deklara e Zvends kryeministrit dhe Ministrit t Jashtm Ilir Meta n nj konferenc pr shtyp, pas kthimit nga Samiti i Sarajevs. M tej Meta ka siguruar dhe nj her se liberalizimi i vizave pr Shqiprin dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama