Rezultate te kerkimit per termin: +Mbajeni

Meta: total 488 / total_found 488 / time 0.000 / keyword[0] mbajeni / docs[0] 488 / hits[0] 531 /
Erdogan: Gyleni rrezikon Shqipërinë. Shqetësim për sherrin Rama-Meta
  • 2017-06-20

Erdogan: Gyleni rrezikon Shqipërinë. Shqetësim për sherrin Rama-Meta

Turqia sheh me shqetësim përplasjen e fundit mes Presidentit të zgjedhur, Ilir Meta dhe Kryeministrit Edi Rama.Deklarata është bërë në një intervistë ekskluzive që Presidenti i Turqisë i dha Top Channel. Gjatë bisedës në Top Story, gazetarin Sokol Balla, Presidenti Erdogan foli për f

No Pic available
  • 2017-06-18

Çun i mirë Luli, mbajeni fotografinë, Basha-Ramës: Pse kë do mbajmë? Tënden?

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u tregoi banorëve të Peqinit efektet e planit të tij ekonomik dhe u kujdes ti sqarojë nga afër se nuk do të ketë marrëveshje pas 25 qershorit me atë që e cilëson Republikë të vjetër. Basha: E keni parë që thotë; është çun i mirë Luli,

No Pic available
  • 2017-06-13

Meta për pseudoaleancat e Nanos: Smerrem me rilindësa as pseudorilindësa

Ish-kreu i LSI-së dhe Presidenti i zgjedhur Ilir Meta ka komentuar rikthimin në skenën politike të socialistit Fatos Nano, takimin me Ramën por edhe mesazhin e urimit në ditëlindjen e PS-së, në të cilin shigjetonte LSI.  Pyetje: Si i shikoni lëvizjet e fundit të zotit Nano dhe Ram

MENDIMI I GABUAR PËR NJË BOTË PA TRUMPIN
  • 2017-05-20

MENDIMI I GABUAR PËR NJË BOTË PA TRUMPIN

Boll me ëndrra! Ai që vazhdon të besojë se Donald Trumpi do të rrëshkasë tani me këtë skandal apo me atë proces në një procedurë të largimit nga detyra, ai duhet të hapë sytë përballë së vërtetës. E vërteta është: pengesat për një procedurë të largimit nga detyra janë s

No Pic available
  • 2017-05-18

Ku e dinte Ngjela që do të ndodhte?

Mbrëmjen e së hënës avokati dhe kryetari i partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela u shpreh i bindur se Partia Demokratike do të hynte në parlament brenda dy ditësh dhe do të votonte vettingun si një politikë e qartë e Shteteve të Bashkuara.  Për këtë arsye, Ngjela beson se d

No Pic available
  • 2017-05-16

PD do votojë vetingun, Ngjela: Brenda 2 ditësh PD hyn në parlament

Pas takimit me Zëvendës Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit, Hoyt Brian Yee, opozita do të hyjë në parlament për të votuar komisionet e vettingut. I ftuar në emisionin “Tonight Ilva Tare” mbrëmjen e djeshme, avokati dhe kryetari i partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela

No Pic available
  • 2017-05-04

Rama: Ne do bëjmë zgjedhje më 18 qershor. PD ka afat deri më 7 maj

Partia Demokratike ka dhe një tjetër afat kohor për tu regjistruar në zgjedhje. 7 maji. Kryeministri Edi Rama i bëri thirrje kryetarit të PD-së të pranojë ofertën e tij për të krijuar  mekanizmin e kontrollit të brendshëm të shtetit në zgjedhje. Rama e quajti 7 majin afati i tej