Rezultate te kerkimit per termin: +Mbaji

Meta: total 126 / total_found 126 / time 0.000 / keyword[0] mbaji / docs[0] 126 / hits[0] 146 /
Inspektorët gjobëvënës të AKU-së, 100 mijë lekë ryshfet për të mbyllur sytë
  • 2018-09-24

Inspektorët gjobëvënës të AKU-së, 100 mijë lekë ryshfet për të mbyllur sytë

Një video e publikuar sot në Fiks Fare tregoi me zë dhe figurë dy inspektorë të vetëprezantuar si punonjës të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit (AKU), duke marrë një ryshfet prej 10 mijë lekësh të reja. Ngjarja ka ndodhur para pak ditësh në qytetin e Durrësit, teksa inspektorët e

Nga pesimisti te kritiku,10 të dhëna kur miqësitë na lëndojnë
  • 2018-09-21

Nga pesimisti te kritiku,10 të dhëna kur miqësitë na lëndojnë

Miqtë që janë shumë egocentrikë dhe negativë mund të na bëjnë shumë dëm për shëndetin tonë mendor: me qëndrimin e tyre ata rrezikojnë të na vjedhin lumturinë dhe është më mirë të ndahemi prej tyre, edhe pse ndonjëherë mund të jetë po aq e dhimbshme sa kur ndahemi me partn

Juristi i Hipotekës, 300 mijë lekë ryshfet për pronën në Fier
  • 2018-05-22

Juristi i Hipotekës, 300 mijë lekë ryshfet për pronën në Fier

Fiks Fare denoncoi me zë dhe figurë një nëpunës të Hipotekës së Fierit, i cili i merr ryshfet një qytetari 300 mijë lekë për ti dhënë atë që i takon! Qytetari Ariz Çervanaku, nga zona e Frakullës në Fier, u ankua se juristi i ZVRPP Fier, Ervis Bregasi, e ka sorollatur për muaj m

No Pic available
  • 2017-11-01

Policia, ndal! Momenti i arrestimit të shqiptarit që vrau avokatin grek

Ky është moment i arrestimit të 32 vjeçarit shqiptar, i arrestuar për vrasjen e avokatit të njohur grek Michalis Zafiropoulos me 12 tetor të këtij viti. Ky i fundit u ekzekutua pranë zyrës së tij në një zonë të frekuentuar në Athinë. Në videon e aksionit policor të publikuar nga m

No Pic available
  • 2017-10-11

BOOM: Fshati Irmath pa shkollë për fëmijët. Edhe rruga e amortizuar

Emisioni investigativ BOOM në RTV Ora News denoncoi mbrëmjen e sotme mungesën e shkollës dhe rrugës në fshatin Irmath të Bashkisë Gramsh. Fëmijët e banorëve të kësaj zone kanë mbetur pa mësim dhe pse shkolla ka filluar zyrtarisht prej javësh. Fshati gjithashtu vuan mungesën e rrugë

Ishe infermiere, jo agronome që bridhje nëpër misra!/ Plas sherri mes burrit dhe gruas në emision live
  • 2017-10-08

Ishe infermiere, jo agronome që bridhje nëpër misra!/ Plas sherri mes burrit dhe gruas në emision live

Megjithëse kanë kaluar pothuajse 22 vite nga koha kur janë divorcuar, si Fiqiretja edhe Kamberi vazhdojnë të akuzojnë njëri-tjetrin për tradhti që në kohën që jetonin bashkë. Rubrika Shihemi në Gjyq sjell sot një çiftin e divorcuar më shumë se dy dekada më parë, por një problem

No Pic available
  • 2017-09-04

BOOM: Video tronditëse të trajtimit të turistëve në jug të vendit

Emisioni investigativ BOOM çeli sezonin e ri mbrëmjen e sotme në RTV Ora News. Puntata e parë erdhi me një denoncim rreth mënyrës skandaloze sesi u trajtuan pushuesit në plazhet e jugut të vendit përgjatë këtij sezoni turistik. BOOM solli me zë dhe figurë abuzimet me hapësirat publike