Rezultate te kerkimit per termin: +Mbajtsit

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.014 / keyword[0] mbajtsit / docs[0] 6 / hits[0] 11 /
Një turke në Galerinë e Arteve
  • 2016-09-08

Një turke në Galerinë e Arteve

Artistja e njohur turke Tulin Önat do të hapë një ekspozitë personale në Galerinë Kombëtare të Arteve nga data 14 shtator deri më 2 tetor, nën kurimin e Beste Gürsu. Artistja Onat (lindur më 1946 në Stamboll), diplomuar për pikturë në 1971 nga Akademia Shtetërore e Arteve t Bu

No Pic available
  • 2010-08-14

Emigrantët shqiptarë do të votojnë në zgjedhjet e nëntorit në Greqi

Në muajin nëntor do të mbahen për herë të parë zgjedhjet vendore pas kalimit të ligjit të ri që u lejon emigrantëve të votojnë në zgjedhjet lokale. Kush përfiton Nj ndryshim rrnjsor q bn ligji i ri grek pr emigracionin, ka t bj me t drejtn e vots. Sipas ligjit, t g

No Pic available
  • 2010-07-20

Efektet anësore të ilaçeve, raportim edhe për dozat

Futet Farmakovigjilenca në ligjin për barnat Raportimi pr efektet ansore t barnave do t bhet edhe pr dozat, pr rastet kur dyshohet pr mbidozim ilaesh aksidentale ose t vullnetshme, q mund t ket shkaktuar efekte t dmshme. Ministria e Shndetsis kadisa ndryshime dhe shtesa n ligj

No Pic available
  • 2010-07-03

Projektet, lejet mjedisore, me sistem të ri ndarjeje

Projektligji përcakton përgjegjësi të qarta të operatorëve për zbatimin e kushteve të lejes mjedisore Lejet mjedisore do t jepen prmes nj sistemi t ri t ndar n tri kategori. Drafti i ri mjedisor parashikon q leja t jepet n varsi t dmit dhe ndotjes q shkaktohet n mjedis. Ks

No Pic available
  • 2010-05-30

Vizat, Qeveri: Brenda qershorit plotësohen detyrimet

Turdiu: Hapat e mëtejshëm deri në finalizim Qeveria shqiptare mbetet e angazhuar q brenda muajit qershor, t prmbush tri krkesat teknike, t lna n ngarkim nga Komisioni Evropian n kuadr t liberalizimit t vizave dhe se premtimi pr lvizjen pa viza n hapsirn “Schengen”

No Pic available
  • 2010-05-03

Brenda majit rikonvertohen diplomat e vjetra

Nga DIND, kthehen në Mastera të Nivelit të Parë (me emër të ri), ende e paqartë çfarë do të bëhet me MND-në Brenda muajit maj do t kaloj n Kshillin e Ministrave pr miratim projektligji pr ndryshimet n arsimin e lart, ndrkoh q do t tentohet q t kaloj n Kuvend prpara nis