Rezultate te kerkimit per termin: +Mbajtje

Meta: total 1000 / total_found 8812 / time 0.004 / keyword[0] mbajtje / docs[0] 8812 / hits[0] 10452 /
Tabela/ Shqipëria dhe Estonia kryesojnë Europën për rritjen e çmimeve
  • 2017-06-23

Tabela/ Shqipëria dhe Estonia kryesojnë Europën për rritjen e çmimeve

Inflacioni në Shqipërisë sipas metodologjisë së Eurostat ka pësuar rritjen më të madhe në rang europian edhe në muajin maj 2017. INSTAT publikoi sot se, ndryshimi vjetor i matur nga indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsumit në Maj 2017 është 3,4 %.   Deri në muajin prill Shqi

No Pic available
  • 2017-06-22

Të shtëna me armë drejt një lokali, terrorizohen banorët e Semanit

Qëllon me armë zjarri në drejtim të një lokali duke shkaktuar dëme materiale, policia arreston në flagrancë autorin e dyshuar dhe një shtetas tjetër për “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”. Në datën 21.06.2017, rreth ores 17:50, njoftohemi se në vëndin e quaj

Maj 2017, Shqipëria dhe Estonia kryesojnë Europën për rritjen e çmimeve
  • 2017-06-22

Maj 2017, Shqipëria dhe Estonia kryesojnë Europën për rritjen e çmimeve

Inflacioni në Shqipëri, sipas metodologjisë së Eurostat, ka shënuar rritjen më të madhe në rang europian edhe në muajin maj 2017.  INSTAT publikoi sot se, ndryshimi vjetor i matur nga Indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsumit në Maj 2017 është 3,4%. Deri në muajin prill, Shqipëria

No Pic available
  • 2017-06-21

Arrestohen skifterat e Tiranës, thyenin bravat e vidhnin banesa

Arrestohen skiferët e Tiranës. Tre të rinj janë arrestuar si autorë të dyshuar të të vjedhjeve të ndodhura në kohë të ndryshme dhe në zona të ndryshme të kryeqytetit. Flitet konkretisht për 13 vjedhje të kryera brenda 5 muajsh. Të arrestuarit janë Arbër Arifaj, 31 vjeç, banues n

No Pic available
  • 2017-06-21

Zbulohet grupi i hajdutëve, në 5 muaj kanë kryer 7 vjedhje me dhunë

Policia e Shkodrës ka zbuluar një grup kriminal të cilët kryenin vjedhje me dhunë. Në pranga u vu një person, ndërsa tre të tjerë u shpallën në kërkim. Këta persona në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë kryer 7 vjedhje në 5 muaj. Blutë e Shkodrës thonë se  “pas një p

Tiranë, goditet banda e hajdutëve; si i kryenin vjedhjet
  • 2017-06-21

Tiranë, goditet banda e hajdutëve; si i kryenin vjedhjet

Tre shtetas u arrestuan ne operacionin Fillim Vere, pasi u zbardhen një sërë vjedhjesh të ndodhura në Tiranë. Specialistët e Komisariatit të Policisë Nr 2, kanë bërë të mundur arrestimin e shtetasve: Arbër Arifaj, 31 vjeç, banues në Tiranë Ndriçim Koka, 28 vjeç, banues në Tiran

Zbulohet grupi i hajdutëve në Shkodër, 7 vjedhje në 5 muaj
  • 2017-06-21

Zbulohet grupi i hajdutëve në Shkodër, 7 vjedhje në 5 muaj

Foto ilustruese Goditet një grup hajdutësh që kryenin vjedhje me dhunë në Shkodër, duke bërë që një person të vihet në pranga dhe tre të tjerë të shpallen në kërkim. Në kuadër të operacionit të koduar Missing gift, gjatë ditës së djeshme u bë arrestimi i Klodian Sinaj, 28 vj