Rezultate te kerkimit per termin: +Mbas

Total: 9718
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.571Z

Mbas Shtergatës

Në 100 vjetorin e një ylli të kulturës shqiptare - Dedë Gajtani (1915 - 1993) Mbas një shiu që ra mbramë sikur, dikur në Shkoder, kur dola n'oborr pashë se qielli ishte mbushë me yje... I shikova per pak minuta e menjëherë mu kujtuen disa Yje që shtërgata e vitit 1944 në Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.455Z

28 mars 2009: Shqipëria – Hungaria mbas 61 vjetëve

Nga Besnik Dizdari I. 13 prill 1948: Tirana – Budapesti 3-1! … 62 vjet më parë më 20 gusht 1947, Shqipëria është ndeshur në Budapest me Hungarinë me të cilën ka humbur 0-3. Ka qenë një ndeshje që është zhvilluar vetëm tri ditë mbas ndeshjes Hungaria – Bullgaria, që t’i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.159Z

Teatri shqiptar, mbas 30 vjetësh në Beograd!

Mbas 30 vjetësh, Teatri Shqiptar i Shkupit dha fundjavën e kaluar në skenën e Teatrit Dramatik Jugosllav të Beogradit pjesën "Gjenerali i ushtrisë së vdekur", sipas romanit me të njëjtin titull të shkrimtarit të shquar shqiptar, Ismail Kadare, me regji të regjisorit boshnjak, Din Mustaf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

Teatri shqiptar, mbas 30 vjetsh n Beograd!

Mbas 30 vjetsh, Teatri Shqiptar i Shkupit dha fundjavn e kaluar n skenn e Teatrit Dramatik Jugosllav t Beogradit pjesn "Gjenerali i ushtris s vdekur", sipas romanit me t njjtin titull t shkrimtarit t shquar shqiptar, Ismail Kadare, me regji t regjisorit boshnjak, Din Mustafi. Kjo pjes teatrore mun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.682Z

Rikthim mbas debimit

Erson Tatari tashme jeton qe prej tre muajsh ne Kosove por shqipja e 16-vjecarit nuk eshte e mjaftueshme per te folur per naten e 21 tetorit 2010. Ne ishim ne gjume. Im ate kishte punuar deri ne oren 3 te mengjesit rrefen ai. Gjermanishtja qe degjohet ne skajin tjeter te telefonit ka melodine tipik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.863Z

Kush do ta drejtoj botn mbas 30 vjetesh ?

Vendet Perndimore sot zotrojn ekonomit m t fuqishme t bots. N krye t ktyre vendeve ndodhet Amerika, me t ardhura kombtare 14.4 trilion dollar. N krah t Shteteve t Bashkuara t Ameriks, vijn shtetet, t cilat jan pjes e G-6; Franca, talia, Anglia, Gjermania dhe Japonia, me shumn e prbashkt t t ardhurav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.533Z

FOL PËR EMRIN, MBIEMRI MBAS DERËS

RAMADAN RAMADANI Duke qenë se çështja e emrit ndërkombëtar të Maqedonisë, e zvarritur me dhjetëra vjet, tani u ndërlidh edhe me tema të tjera si eurointegrimet dhe identitetin, ajo u bë temë nacionale për të gjithë qytetarët e Maqedonisë. Tani themi u ndërlidh edhe pse ajo që moti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama