Rezultate te kerkimit per termin: +Mbase

Meta: total 1000 / total_found 12221 / time 0.006 / keyword[0] mbase / docs[0] 12221 / hits[0] 16344 /
Patozi i del në mbrojtje vajzës së Hajdarit: Merre me të qeshur Rudina!
  • 2019-04-11

Patozi i del në mbrojtje vajzës së Hajdarit: Merre me të qeshur Rudina!

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi i ka dalë në mbrojtje deputetes Rudina Hajdari, e cila shpesh është vënë në qendër të kritikave për shkak të artikulimit të saj. Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, Patozi i drejtohet deputetes së PD-së, ndërsa i thotë se ky ësht

No Pic available
  • 2019-04-06

Duke kujtuar Gëzim Erebarën (FOTO)

Një ditë, duke kërkuar në bibliotekën time, dora më ndaloi në një botim të vjetër të para dhjetë vjetëve, Shkëlqimi i meteorëve, botuar nga Toena, ku kisha përmbledhur një sërë artikujsh mbi kinematografinë franceze dhe veçanërisht për aktoret franceze dhe lojën e aktrimit, a

Spiunë rusë në Shqipëri? Arvizu: Ata kanë sofistikuar mënyrën si ndërhyjnë
  • 2019-04-03

Spiunë rusë në Shqipëri? Arvizu: Ata kanë sofistikuar mënyrën si ndërhyjnë

Pak vite më parë, u përhap lajmi se rusët ishin kthyer në Pashaliman. Ishte një ngjarje e denjë për filmat e spiunazhit, që nuk u zbardh kurrë plotësisht nga autoritetet shqiptare. Bëhej fjalë për një grup shtetasish rusë të ndaluar nga Policia e Vlorës në bazën e Pashalimanit n

I prenë veshin dhe gishtat, zbulohet emri i shqiptarit të vrarë në Spanjë
  • 2019-03-31

I prenë veshin dhe gishtat, zbulohet emri i shqiptarit të vrarë në Spanjë

Të tjera detaje janë publikuar nga mediat spanjolle për shqiptarin e gjetur të masakruar në qytetin e Mursias. Viktima është idenfitikuar si Dedë Dokaj, 44 vjeç me origjinë nga Puka. Bashkëkombësi ynë u gjet në një zonë pranë lumit Guadalentin në Totana. Një banor i zonës ngriti

No Pic available
  • 2019-03-29

I prenë veshin, gishtat, i shkulën thonjtë Si u masakrua shqiptari në Spanjë (Foto)

Detaje tronditëse dalin në dritë nga vrasja e shqiptarit në Spanjë. Viktima është identifikuar si Deda, 46 vjeç, ndërsa mediat spanjolle kanë publikuar edhe një foto të tij. Sipas mediave spanjolle, pas përfundimit të autopsisë në trupin e të ndjerit, është zbuluar se ndaj 46 vje

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut
  • 2019-03-25

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut

Majlinda Bregu, ish-ministrja e Integrimit, aktualisht në rolin e  Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal ka treguar për jetën e saj personale në emisionin My Living në Vizion Plus.   Bregu ka treguar rreth jetesës së re në Sarajevë dhe qëndrimin lar

No Pic available
  • 2019-03-23

Koleta dhe dashuritë e saj  

«Koleta dhe miket e saj» (Colette et lessiens), një libër që sapo është botuar në Paris nga shkrimtarja e njohur dhe akademikja franceze DominiqueBona. Në fakt, Koleta ska reshtur së ngacmuari fantazinë dhe frymëzimin e shumë autorëve, dhe çështë më interesantja, shumica femra, shk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama