Rezultate te kerkimit per termin: +Mbi

Meta: total 1000 / total_found 328172 / time 0.120 / keyword[0] mbi / docs[0] 328172 / hits[0] 581761 /
Irak, shërbimet sekrete: Kalifi i ISIS-it është arratisur në Siri
  • 2017-02-13

Irak, shërbimet sekrete: Kalifi i ISIS-it është arratisur në Siri

Shefi i ISIS-it, Abu Bakr Al Baghdadi, është arratisur në Siri, duke lënë pas në fushë betejë komandantët jo ekspertë në Mosul. Konfirmimi vjen nga gjenerali i shërbimeve të sigurisë irakiane,  Abdolkarim Khalaf, sipas të cilit, Al Baghdadi është arratisur disa kohë më parë me d

Noizy përjashton Encën nga OTR
  • 2017-02-13

Noizy përjashton Encën nga OTR

Ka ndodhur një përleshje mes dy artistëve më në zë të ShoWbizit shqiptar. Ata të dy të njohur për hitet e veta janë pjesë e një grupi. Bëhet fjalë për Noizyn dhe Encën. Pas intervistës së Encës në Prive, Noizy ka shpërthyer duke postuar një foto të zezë në Instagram dhe ka

No Pic available
  • 2017-02-13

Kaliforni, urdhërohet evakuimi i mbi 130 mijë banorëve

Të paktën 130 mijë persona në veri të Kalifornisë është dhënë urdhër që të evakuohen nga banesat e tyre pasi një kanal shkarkimi në një digë të lartë është dobësuar nga shirat dhe rrezikon të dalë jashtë kontrollit. Zyrtarët thonë se kanali i shkarkimit mund të hapet nga

No Pic available
  • 2017-02-13

Gjatë fundjavës mbi 2 mijë persona kanë hyrë në Shqipëri nga Morina

Përmirësimi i kushteve meterologjike ka bërë që në Pikën e Kalimit Kufitar në Morin të Kukësit të shtohet fluksi i kalimit të shqiptarëve të Kosovës të cilët duket se shfrytëzojnë çdo ditë më diell për të vizituar qytetet e ndryshme të Shqipërisë. Gjatë fundjavës, qindra

TABELA/ Një apartament në Tiranë kushton më shtrenjtë se në Paris, Milano dhe Nju Jork
  • 2017-02-13

TABELA/ Një apartament në Tiranë kushton më shtrenjtë se në Paris, Milano dhe Nju Jork

Një apartament në Tiranë mund të kushtojë mesatarisht 70-100 mijë euro, ndërsa në Milano e Paris edhe 300- 500 mijë euro, por kur vjen puna për të llogaritur aftësinë blerëse të qytetarëve përkatës, kryeqyteti shqiptar rezulton më i shtrenjtë. Një indeks i Numbeo.com rendit 269

Analiza vjetore e DPN1, 4 mijë kosha të rinj në Tiranë,  20 lulishte të reja, 1 mijë pemë çdo muaj
  • 2017-02-13

Analiza vjetore e DPN1, 4 mijë kosha të rinj në Tiranë, 20 lulishte të reja, 1 mijë pemë çdo muaj

Tirana është sot një qytet disa herë më i pastër se një vit e gjysmë më parë, por për Bashkinë e Tiranës ka ende shumë për tu bërë, duke nisur nga ndërgjegjësimi i qytetarëve për të mos ndotur mjedisin. Ky ishte konkluzioni i analizës vjetore të Ndërmarrjes së Punëtorëve

Shoqata e Bankave: Kemi 7 muaj që kërkojmë masa, bankat nuk kanë përgjegjësi për vjedhjen jashtë ambienteve
  • 2017-02-13

Shoqata e Bankave: Kemi 7 muaj që kërkojmë masa, bankat nuk kanë përgjegjësi për vjedhjen jashtë ambienteve

Shoqata Shqiptare e Bankave ka reaguar mbi ngjarjen e rëndë të ndodhur në datën 9 shkurt 2017, në rrugën për në Rinas, ku një grup kriminelësh kanë ndaluar dhe grabitur eskortën që po transportonte vlera monetare. Shoqata Shqiptare e Bankave (AAB) ndan të njëjtin shqetësim dhe inter