Rezultate te kerkimit per termin: +Mbikqyrs

Meta: total 43 / total_found 43 / time 0.000 / keyword[0] mbikqyrs / docs[0] 43 / hits[0] 69 /
Braçe paralajmëron: Nismë për shkarkimin e Fullanit e Këshillit Mbikëqyrës
  • 2014-08-15

Braçe paralajmëron: Nismë për shkarkimin e Fullanit e Këshillit Mbikëqyrës

Deputeti i Partis Socialiste, Erion Braçe, njkohsisht kryetar i Komisionit Parlamentar pr Ekonomin dhe Financat reagoi pas vendimit t Kshillit Mbikqyrs pr t mos shkarkuar Ardian Fullanin. Kshilli Mbikqyrs i Banks s Shqipris paska gjetur fajtort e sensibilitetet publike. Qndrimet e paprshtatshme

Si mori bashkejetuesi i  Vokshit eksluzivitetin e naftes
  • 2010-11-01

Si mori bashkejetuesi i Vokshit eksluzivitetin e naftes

Dokumentet sekrete te qeverise per negociatat me firmen kanadeze. Si ndryshoi mendje Albpetroli dhe roli i keshilltareve te kryeministrit Berisha ne dhenien e koncesionit Deputeti Socialist Erjon Brace ka publikuar dje dokumentet dhe korrespondencen sekrete me institucionet shteterore ne lidhje m

No Pic available
  • 2010-09-02

Braçe: Kam dorëzuar në prokurori dosjen për Vokshin

PS: Kompania e Tartarit mori 4 nga 6 vendburime nafte dhe gazi Partia Socialiste, n vazhdimsi t akuzave ndaj mazhorancs pr prfitime, ka krkuar t bhet transparenca mbi pasurit publike. Nnkryetari i grupit parlamentar socialist, Erion Brae, kapublike akuza t reja q prfshijn ish-kshilltaren e Kryeminis

No Pic available
  • 2010-09-01

Rritja e çmimeve, BSH bën me faj qeverinë

Fullani: N rrezik inflacioni dhe dobsimi i lekut. Kreditimi pr konsum, i vshtir Banka e Shqipris pranon se nj pjes e mimeve kan psuar rritje si pasoj e vendimeve t marra direkt apo indirekt nga qeveria. Pa dashur t forcoj tonet mbi fenomenin e “shtrenjtimit”, guvernatori i Banks s Shqipr

No Pic available
  • 2010-09-01

Kredia dhe depozitat shënojnë rritje në 3-mujorin e tretë 2010

Fullani deklaroi dje se niveli i kredis dhe ai i depozitave ka shnuar rritje pr 3-mujorin e tret t vitit 2010. Sipas tij, duke prjashtuar efektin e kursit t kmbimit, rritja vjetore e kredis n muajin qershor arriti n 6.4 pr qind, nga 4.9 pr qind n fund t tremujorit t par. N kt per

No Pic available
  • 2010-08-31

Arkitektë italianë për kthimin e hotel Dajtit, në shërbim të BSH-së

Projekti Ekspertt e huaj bjn gati planin pr projektin. Qeveria pret parat e shitjes Pas zyrtarizimit me vendim qeverie t shitjes s hotel “Dajtit” pr Bankn e Shqipris, n shumn e 4.1 miliard lekve, tashm Banks Qendrore nuk i mbetet vese t nis punn pr rehabilitimin e ambienteve t shkatrrua

No Pic available
  • 2010-08-14

ICO dhe EULEX nuk heqin dorë pushteti

Ndrkombtart nuk e pranojn krkesn e qeveris pr transferim t mandatit ekzekutiv Zyra Civile Ndrkombtare dhe misioni i Bashkimit Europian pr sundimin e ligjit n Kosov, duket se nuk kan ndrmend q, njher pr njher, t prfillin krkesn e autoriteteve kosovare pr transferimin e mandatit ekzekutiv. Thirrjet e