Rezultate te kerkimit per termin: +Mbjell

Meta: total 1000 / total_found 5756 / time 0.003 / keyword[0] mbjell / docs[0] 5756 / hits[0] 7729 /
Fidanishte droge në Krujë, arrestohen 4 persona; procedohet penalisht edhe kryeplaku
  • 2019-04-05

Fidanishte droge në Krujë, arrestohen 4 persona; procedohet penalisht edhe kryeplaku

Policia ka goditur një rast të kultivimit të lëndëve narkotike në Krujë. Si rezultat i operacionit policor, 4 persona u vunë në pranga, ndërsa kryeplaku i fshatit u procedua në gjendje të lirë. Shtetasit e arrestuar kishin krijuar fidanishte droge, pranë lumit Tërkuzë, në fshatin N

Sekuestrohen drogë dhe armë në Kurbin, 5 në pranga
  • 2019-04-02

Sekuestrohen drogë dhe armë në Kurbin, 5 në pranga

Policia e Kurbinit, në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë, Forcat e Posaçme Operacionale në Policinë e Shtetit dhe FNSH-ja kanë finalizuar operacionin Godull 2019 për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, duke vënë në pranga 5 persona, ndërsa dy të tjerë

Ora e Tokës, qendra e Tiranës fik dritat për 60 minuta (Foto)
  • 2019-03-31

Ora e Tokës, qendra e Tiranës fik dritat për 60 minuta (Foto)

Qendra e Tiranës fiku mbrëmë dritat për 60 minuta, duke iu bashkuar qindra qyteteve në 187 shtete të botës në shenjë solidarizimi me Orën e Tokës, që synon rritjen e vëmendjes globale ndaj çështjeve mjedisore. I pranishëm në eventin e organizuar me këtë rast në sheshin Skënder

Zbulohet sera me kanabis në Kurbin, në pranga 50-vjeçari
  • 2019-03-28

Zbulohet sera me kanabis në Kurbin, në pranga 50-vjeçari

Një operacion i policisë së Kurbinit i koduar Miloti ka zbuluar një serë me bimë narkotike. Kështu gjatë pasdites së djeshme, e mërkurë, kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin duke bashkëpunuar edhe me qytetarët. Policia e Kurbinit pas informacioneve të marra në rrugë ope

Veliaj: Jemi afër rekordit tonë të mbjelljes së pemëve, Tirana, familja jonë e përbashkët
  • 2019-03-25

Veliaj: Jemi afër rekordit tonë të mbjelljes së pemëve, Tirana, familja jonë e përbashkët

Nga një vend, i cili para dy vitesh shërbente si vend për grumbullimin e mbetjeve urbane, pjesa jugore e Parkut të Liqenit po shndërrohet dita-ditës në një nga zonat më të parapëlqyera për kalimin e kohës së lirë nga qytetarët. Kjo falë investimet në infrastrukturë të Bashkisë

Përfshihet nga flakët kodra me ullishte në zonën e Selitës (VIDEO)
  • 2019-03-22

Përfshihet nga flakët kodra me ullishte në zonën e Selitës (VIDEO)

Një zjarr masiv ka përfshirë pasditen e sotme masivin kodrinor në zonën e Selitës në kryeqytet. Kodra e vendosur përballë Yzberishtit është e mbjellë me ullinj dhe ka bimësi të dendur. Zjarri është aktiv prej më shumë se 1 ore, ndërsa në vendngjarje kanë mbërritur dy automjete

Këngëtarja e njohur i bashkohet nismës së bashkisë (Foto)
  • 2019-03-20

Këngëtarja e njohur i bashkohet nismës së bashkisë (Foto)

Një artist i mirë është edhe një qytetar i mirë. Këngëtarja e njohur e skenës shqiptare, Soni Malaj, iu bashkua nismës së Bashkisë së Tiranës për të mbjellë pemë, me synimin për të shtuar gjelbërimin e qytetit. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj e falenderoi këngetaren