Rezultate te kerkimit per termin: +Mbledhja

Meta: total 1000 / total_found 16872 / time 0.008 / keyword[0] mbledhja / docs[0] 16872 / hits[0] 22429 /
Shteti lan duart me Rinasin, Lleshaj: Faji i koncesionarit, dështuan me sigurinë!
  • 2019-04-10

Shteti lan duart me Rinasin, Lleshaj: Faji i koncesionarit, dështuan me sigurinë!

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dalë në një konferencë për mediat mesditën e sotme, duke bërë analizën e grabitjes së 10 milionë eurove në aeroportin e Rinasit. Pa mbajtur aspak përgjegjësi për ngjarjen e rëndë, Lleshaj ia ka deleguar fajin kompanisë koncesionare nga Kina,

Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!
  • 2019-03-26

Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës politizimin e sindikatave në Shqipëri. Nëse në vendet fqinje, apo ato perëndimore, protestat dhe grevat udhëhiqen nga sindikatat, në vendin tonë ato janë totalisht të politizuara. Madje, marrin udhëzime nga partitë, qoftë të majta apo të dja

No Pic available
  • 2019-03-25

Basha shkund ish-deputetët: Mos rrini në kafene, dilni në ballë të protestës!

Pak minuta më parë në selinë blu është mbyllur mbledhja e Kryesisë dhe Grupit Parlamentar të PD-së, me porosi dhe thirrje të forta të kryetarit Lulzim Basha në drejtim të të vetëve. Duke qenë se aksioni opozitar është i ndërtuar mbi protesta të vazhdueshme për rrëzimin e kryemi

No Pic available
  • 2019-03-14

Turku është si qeni, Martin Schulz përjashton deputetin racist grek nga mbledhja e PE (VIDEO)

Kryesuesi i PE Martin Shultz dhe deputeti i Agimit të Artë, Eleftherios Synadinos Në mbledhjen e pardjeshme të Parlamentit Europian kryesuesi i saj gjerman Martin Schulz përjashtoi deputetin racist Eleftherios Synadinos nga mbledhje e Unionit. Deputeti grek i partisë naziste Agimi i Artë, i s

Ruçi aprovon listën e 5 deputetëve të rinj
  • 2019-03-12

Ruçi aprovon listën e 5 deputetëve të rinj

Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin ka kaluar listën e 5 deputetëve të rinj të certifikuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Mbledhja e drejtuar nga kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi, ka miratuar vendimet nr. 41,42,43,44 dhe 45 datë 11.03.2019, të KQZ-së që u jep mandate

Sherr në KQZ, Denar Biba i drejtohet Zgurit: Vazhdon të jesh banal!
  • 2019-03-12

Sherr në KQZ, Denar Biba i drejtohet Zgurit: Vazhdon të jesh banal!

Është shoqëruar me tension dhe përplasje midis përfaqësuesit të majtë, Denar Biba dhe kryetarit Klement Zguri, mbledhja e sotme në KQZ, ku është diskutuar për zëvendësimin e disa deputetëve që kanë djegur mandatin. Zguri ka votuar kundër zëvendësimit të ish-ministrit të Brendsh

Opozita në shesh, Myslim Murrizi përkrah Baba Takut në
  • 2019-03-11

Opozita në shesh, Myslim Murrizi përkrah Baba Takut në

Kreu i ri i SHISH, Helidon Bendo është paraqitur paraditen e së hënës për të raportuar në Komisionin e Sigurisë Kombëtare. Për shkaqe të sigurisë, mediat janë lënë jashtë kësaj mbledhje, duke u njoftuar se javën e ardhshme do të bëhen publike disa detaje nga raportimi. Raportin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama