Rezultate te kerkimit per termin: +Mborjes

Meta: total 42 / total_found 42 / time 0.000 / keyword[0] mborjes / docs[0] 42 / hits[0] 52 /
Urat, ARRSH: Nuk jemi në alarm, automjetet e rënda janë problem
  • 2018-08-20

Urat, ARRSH: Nuk jemi në alarm, automjetet e rënda janë problem

Edhe Shqipëria është në gatishmëri të plotë për veprat publike pas shembjes së urës Morati në Itali, ku humbën jetën më shumë se 40 persona. Sipas drejtorit të ARRSH-së, Afrim Qendro, situata nuk paraqitet emergjente, por gjithsesi të paktën 7 ura kanë nevojë për ndërhyrje. Ng

Korçë, babai i dy fëmijëve gjendet i vetëvarur në banesë
  • 2017-12-25

Korçë, babai i dy fëmijëve gjendet i vetëvarur në banesë

Një person është gjetur i pajetë në banesën e tij, tek Ura e Mborjes, në Korçë. Mësohet se policia e ka gjetur 56-vjeçarin të varur, në një prej ambienteve të banesës. Viktima, baba i dy fëmijëve, pak kohë më para është divorcuar nga gruaja, dhe duket se kjo ka rënduar në gje

No Pic available
  • 2016-01-12

Nderim për dëshmorin e parë të Republikës, Dr. Haki Mborja

Nga Sokol VENXHA Gëzuar Republikën Historia shkruan se më 25 janar të vitit 1925 Shqipëria u shpall Republikë dhe me 31 janar po të 1925, Ahmet Zogu zgjidhet president. Në fakt Republika e 1925 nuk doli nga zgjedhjet e popullit, por nga kushtet dhe rrethanat politike ndërkombëtare të koh

DOSSIER/ Si u bë Korça me klub tenisi, madje dhe për femra
  • 2016-01-03

DOSSIER/ Si u bë Korça me klub tenisi, madje dhe për femra

Nga Vepror Hasani Tenisi, një ndër lojrat më të hershme të botës, e shpikur nga egjiptianët dhe persianët mbërriti edhe në Korçë. Atë e sollën studentët shqiptarë që studiuan jashtë vendit. Klubi i parë i tenisit u krijua në Tiranë më 23 tetor 1925, fal ndihmës së ofruar e

Shkeljet e Drejtorit të Laboratorit Shkencor
  • 2015-12-14

Shkeljet e Drejtorit të Laboratorit Shkencor

Pezullohet Dritan Zoto, në procedim për ekspertizën e kosovarit. Rastet e konstatuara nga auditi Mariglen Mullai Një muaj pas zjarrit që shkrumboi provat e 20 çështjeve hetimore, Drejtori i Laboratorit të Policisë Shkencore është pezulluar nga puna, teksa për të ka nisur procedimi

No Pic available
  • 2014-08-13

Fshati periferik i Korçës pa infrastrukturë, banorët: Premtime fushatash

Korçë - Fshati Mborje ndodhet vetëm 2 km larg nga qyteti i Korçës, por rruga që të çon për në këtë zonë është e rrënuar dhe nën pushtetin e plotë të gropave. Prej vitesh kjo rrugë është kthyer në një gangrenë për drejtuesit e mjeteve, por edhe për banorët e Mborjes. Fakt

Mbetjet urbane ndotin Drenoven dhe Voskopojen
  • 2014-03-29

Mbetjet urbane ndotin Drenoven dhe Voskopojen

Mbeturinat e 12 mije banore te fshatrave te komunes se Drenoves ne Korce hidhen ne kete vend ne afersi te Mborjes jo shume larg qytetit Makina e komunes mbledh dy here ne jave mbeturinat e banoreve te kesaj zone dhe i derdh ne kete vend ndersa nje pjese e mire e plehrave perfundojne ne lume duke e n