Rezultate te kerkimit per termin: +Mbretria

Meta: total 16 / total_found 16 / time 0.000 / keyword[0] mbretria / docs[0] 16 / hits[0] 17 /
“Metro”: Nëse mendoni se politikanët britanikë janë të papjekur, shikojini ata të Kosovës (Video)
  • 2015-10-11

“Metro”: Nëse mendoni se politikanët britanikë janë të papjekur, shikojini ata të Kosovës (Video)

Jeremy Corbyn, lideri i Laburistëve në Britani, ka theksuar se dëshiron që ta bëjë Parlamentin Britanik një vend më të pjekur duke iu dhënë fund tollovive. Tabolidi britanik “Metro” shkruan se politikanët nga Mbretria e Bashkuar

No Pic available
  • 2010-08-28

Nënë Tereza më tha: Kurrë nuk u zemërova me Shqipërinë

Jemi këtu për të nderuar së bashku me të gjithë shqiptarët, por edhe me mbarë njerëzimin, gruan më të shquar të kohërave moderne, nderin e kombit shqiptar, nobelisten Nënë Tereza, në 100-vjetorin e lindjes së saj. Sot shqiptarët kudo që janë, përkulen me nderimin dhe mirënjohje

No Pic available
  • 2010-07-02

Hague, Metës: Anglia, përkushtim për Shqipërinë në BE

Sekretari i Jashtm i Mbretris s Bashkuar, z. William Hague, i drgoi dje nj letr falnderimi zv.kryeministrit dhe ministrit t Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, n prgjigje t mesazhit t urimit me rastin e marrjes s detyrs s re. Midis t tjerash, z. Hague shprehet: “Sikurse diskutua

No Pic available
  • 2010-06-12

Prespa në rrezik, Shkencëtarët: Po zhduket liqeni i madh; moçalishte i vogli

Ministri Mediu: Çështja duhet të zgjidhet. Rektori Kule: Studime të këtij lloji, ogur i mirë për shkencën shqiptare N tre dhjetvjeart e fundit, Liqeni i Madh i Presps ka humbur 1/6 e ujrave t tij, duke vendosur n rrezik vet ekzistencn e tij funksionale dhe t ekonomis n zon

No Pic available
  • 2010-05-22

Quo vadis euro?

Kriza e tanishme e Eurozons ka ngjashmri me krizn e Sistemit Monetar Evropian (SME) t vitit 1992. N 1992, disa vende si Mbretria e Bashkuar, Italia, Spanja etj. doln nga SME-ja, sepse sistemi fiks i kursit t kmbimit u kishte hequr mundsin e stimulimit t ekonomis n koh t vshtira. Ky ishte faktori t

No Pic available
  • 2010-04-21

Tukiçi, një premierë botërore

Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit do të shfaqë premierën botërore Jeta është ëndërr, opera - balet lirik, me muzikë të kompozitorit shqiptar David Tukiçi Polonia politike, mbretria ku sundon afrodiziaku i errt i t ardhmes s saj. Midis shikimeve turbulluese,

No Pic available
  • 2010-04-21

Maroku, së afërmi investime në Shqipëri

Siprmarrja e Marokut dhe ajo shqiptare shum shpejt pritet t bashkpunojn mes tyre pr veprimtari t ndryshme biznesi. Ktij bashkpunimi do t’i paraprij nj marrveshjeje zyrtare mes autoriteteve qeveritare q pritet t realizohen s afrmi. Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjeti