Rezultate te kerkimit per termin: +Mbretrin

Meta: total 43 / total_found 43 / time 0.000 / keyword[0] mbretrin / docs[0] 43 / hits[0] 51 /
No Pic available
  • 2013-10-20

Mustafa Kruja: “Kur djali i Abdyliti thoshte flamurit “lëvere e ndyrë”

Kjo është një analizë e thellë, e kujdesme, mund të themi e pandikuar dhe e mbushur me fakte historike, e cila sjell në ditët tona, tablonë më të qartë të fillesës së politikës shqiptare, kahet e saj dhe lindjen e partive të para politike.Duket gati e pabesueshme kur e mendojmë se

No Pic available
  • 2010-08-31

Sherri në Spanjë dhe emigranti në Angli

Dshmia Dshmia e nj emigranti n Angli sht shum e rndsishme pr hetimet e vrasjes s Franc Konomit. Bhet fjal pr nj emigrant, me banim n Tiran, i cili nuk ka ardhur n Shqipri q n vitin 2006. A. ., emri i t cilit nuk publikohet pr arsye t hetimit, ka qen i pranishm n prishjen e pazareve t drogs n Spanj,

Vrasja e Franc Konomit, kërkohet dëshmia e një emigranti në Angli
  • 2010-08-29

Vrasja e Franc Konomit, kërkohet dëshmia e një emigranti në Angli

Sipas hetimeve, grupi i Spanjs u prplas me ish-grupin e Fatjon Naxhakut, n Franc E vetmja pist mbetet larja e hesapeve pr trafikun e drogs Dshmia e nj emigranti n Angli sht shum e rndsishme pr hetimet e vrasjes s Franc Konomit. Bhet fjal pr nj emigrant, me banim n Tiran, i cili nuk ka ardhur n Shqi

No Pic available
  • 2010-08-29

Diplomë Universitare në Biznes në Tiranë nga Universiteti i Sheffield

Breaking Views Dr. Dimitrios Nikolaidis Shef i Departamentit t Administrimit t Biznesit dhe Ekonomis CITY College, Fakulteti Ndrkombtar i Universitetit t Sheffield Ekziston nj argument i fort se n t ardhme t gjithve do t’u nevojitet t ken arsimim n fushn e biznesit. Pavarsisht se far bni n j

No Pic available
  • 2010-08-28

Nënë Tereza, dje u shfaq mrekullia e shenjtores

Liri Berisha: Brezat e rinj, në gjurmët e Nënë Terezës. Në sheshin Nënë Tereza, memorial për shenjtoren Pr shqiptart dje ishte dita e par n historin postdiktatoriale q kremtimi i 100 vjetorit t lindjes s Nn Terezs t kishte kaq dashuri. N nj koh me gjith botn, kjo dashur

No Pic available
  • 2010-08-27

Berisha: Shenjtorja e dhembshurisë i dha shumë botës

Kryeministri N katedralen “Nn Tereza” n Bashkin e Vaut t Dejs sht zhvilluar nj mesh pr nder t 100-vjetorit t lindjes s bamirses shqiptare. Kryeministri Sali Berisha i shoqruar nga bashkshortja e tij, Liri Berisha, dhe prfaqsues t tjer t qeveris e Parlamentit kan marr pjes n kt ceremoni.

No Pic available
  • 2010-08-26

Mes fantazmave të Pakistanit të fundosur

Mbi 1600 t vdekur, 15 milion persona kan mbetur pa shtpi, qytetet dhe fshatrat jan shkatrruar totalisht, ndrkoh q ekonomia sht n kriz. Udhtim n tokat e prekura nga prmbytjet, ku makina e ndihms s shpejt e ka ende t vshtir t futet mes ujrave. Si t mos mjaftonte kjo situat, po rritet edhe rreziku q Al