Rezultate te kerkimit per termin: +Mbretris

Meta: total 58 / total_found 58 / time 0.000 / keyword[0] mbretris / docs[0] 58 / hits[0] 72 /
No Pic available
  • 2018-08-21

Britani, shpallet në kërkim një shqiptar i rrezikshëm

Njësia e Ekstradimit të Mbretrisë së Bashkuar kanë shpallur në kërkim dhe po bëjnë thirrje për informacione për gjetjen e një njeriu të kërkuar në Shqipëri. Mediat britanike shkruajnë se bëhet fjalë për Granit Shehun, i cili është një person i kërkuar në Shqipëri për vras

Horoskopi, 12 shenjat prball pasqyrs
  • 2017-08-23

Horoskopi, 12 shenjat prball pasqyrs

Zodiaku na zbulon se si jemi n raport me veten dhe n raport me meritat dhe defektet tona T  gjithve u ndodh t shihen n pasqyr, t paktn nj her n dit. Dhe kur jemi para pasqyrs, kapemi jo vetm pas imazhit ton dhe mangsive tona, por duke shikuar n sy, hyjm m n thellsi, n kuptimin e asaj q çfar e mire

Producentja e BBC-së shpëton aeroplanin pa u djegur
  • 2013-06-16

Producentja e BBC-së shpëton aeroplanin pa u djegur

Një fluturake transatlantike me destinacion në New York është detyruar të bëjë ulje në aeroportin e Glasgoë-it, dhe i pritur nga forca të shumta policore pasi që një nga pasagjeret ka gjetur një letër në të cilën s

KADARE, NOBELI DHE SHQIPTARËT
  • 2012-08-26

KADARE, NOBELI DHE SHQIPTARËT

Nga Gjek Gjonlekaj Alfred Nobeli mbreti i dinamitit siç e quanin n at koh lindi n Stockholm n vitin 1833. Prejardhja e familjes Nobel ishte nga fshati Nobbelov. Pavarsisht se ishte familje e varfr ata u arsimuan n Universitetin m t mir t vendit  Uppsala . Alfred Nobeli n kohn e tij ishte nj ndr nj

No Pic available
  • 2010-09-02

Britani e Madhe, nis gara për kreun e laburistëve

Lidershipi Ka filluar votimi, zgjedhja bhet m 25 shtator. Pes jan kandidatt n gar Me zgjedhjen e David Cameron n postin e Kryeministrit britanik, u hap edhe gara pr pasuesin e Gordon Brown si lideri i Partis Laburiste. Kandidatt jan pes: David Miliband, ish-ministr i punve t Jashtme; Ed Miliband, v

Thaçi- Hague, bisedë telefonike. Ministri i jashtëm britanik: Nuk përkrahim rezolutën serbe
  • 2010-09-01

Thaçi- Hague, bisedë telefonike. Ministri i jashtëm britanik: Nuk përkrahim rezolutën serbe

Kryeministri i Kosovs, Hashim Thai, ka zhvilluar nj bised telefonike me Ministrin e Punve t Jashtme t Mbretris s Bashkuar, William Hague, ku sht prqendruar tek hapat q po ndrmarrin institucionet e Kosovs n koordinim me partnert ndrkombtar n prag t mbledhjes s Asambles s Prgjithshme t OKB-s. Nd

No Pic available
  • 2010-09-01

Hague, Tadiçit: Tërhiq rezolutën

Shefi i diplomacis s Britanis s Madhe viziton Beogradin Sekretari i Jashtm britanik, William Hague, i ka krkuar Serbis t trheq projektrezolutn pr Kosovn, duke nnvizuar se me prmbajtjen e tanishme kompromisi me BE-n sht i vshtir.Hague ka folur gjat vizits n Beograd, ndrsa zyrtar t lart t BE-s po shto