Rezultate te kerkimit per termin: +Mbret

Total: 7787
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.266Z

Mbret i Twitterit

Mario Balotelli në këtë moment padyshim që nuk mund të konsiderohet si një mbret i zonës së rreptësisë, pasi ka zhgënjyer me paraqitjet e tij sportive të Liverpool, por gjithsesi mund të kënaqet me faktin që kurorëzohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.384Z

Shqiperia, Republike me mbret

Ne Shqiperi ligji shkelet me te dyja kembet nga vete kreret e shtetit. Ne nje republike parlamentare, Presidenti i vendit dhe Kryeministri i drejtohen pasardhesit te ish-mbretit me titujt “naltmadheri” dhe “madheri”, duke e cilesuar mbret. Per Kryeministrin Berish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.048Z

Mbretëresha në spital

Mbretëresha Elizabet II e Mbretërisë së Bashkuar është dërguar në spital si pasojë e gastroenteritit. Lajmin e ka publikuar zëdhënësi i Pallatit Mbretëror, transmeton agjencia franceze e lajmeve AFP. Shkaku i shtrimit në spital, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.082Z

Premiera e Edipit Mbret

Premiera e Edipit Mbret E enjte 17 Janar 2013 1500 p styletext-align justify Premiera e Edipit MbretEdipi Mbret vepra e famshme e Sofokliut eshte zgjedhja e pare per kete sezon artistik te Teatrit Kombetar Nen regjine e shqiptarit te Kosoves Ilir Bokshi tragjedia vjen si nje bashkepunim me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.151Z

A ishte Zogu mbret?

Naser Aliu   Mik i dashur, Bertolt Brecht shkruante: Gjithë pushteti buron nga populli por ku shkon ai? dreqi ta hajë. Tek ne pushteti shkon nga edhe ka ardhur. Herë në Beograd, herë në Athinë, herë në Romë, së fundi edhe në Ankara. Krejt varet se cila qendër na e gozhdon në ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.292Z

Përrallë me mbret!

Autori i Lajmit: Faton Ismajli Ekrem Spahia, njëri prej përcjellësve të të vetëquajturit Mbret i Shqiptarëve, Leka Zogu, ka deklaruar në Prekaz, se shefi i tij, Leka, gjatë gjithë kohës sa ka jetuar larg Shqipërisë, është angazhuar për Kosovën. “Ju e dini se Lartmadhëria e Tij, L

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.319Z

“Edipi Mbret” i Sofokliut apoFino mbret i Ilir Bokshit

TIRANE - “Edipi Mbret” në Teatrin Kombëtar ka zgjuar aq shumë kureshtje dhe për tre netët e premierës salla ka qenë plot, por sa shumë kureshtje ndolli, aq të fortë e pati edhe efektin e zhgënjimit. Më interes me të drejt&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama