Rezultate te kerkimit per termin: +Mbretresha

Total: 24
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.625Z

Dorzon Letrat Kredenciale te Mbretresha

Ambasadori i Republiks s Kosovs n Mbretrin e Bashkuar, Muhamet Hamiti, ka dorzuar t martn n mesdit Letrat Kredenciale te Lartmadhria e Saj Mbretresha Elizabeta e Dyt. Ceremonia e dorzimit t Letrave u zhvillua n Pallatin Mbretror Buckingham Palace n Londr. Ambasadori Hamiti i prcolli Mbretreshs El

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.373Z

Bestselleri botror Mbretresha e Jugut tani n shqip

Romani Mbretresha e Jugut nj vepr e shkrimtarit t shquar bashkkohor spanjoll Arturo Prez-Reverte, nj bestseller botror, prkthyer n 40 gjuh me kopje t shitur deri n mbi 20 milion, sht botuar s fundmi edhe n gjuhn shqipe nga Shtpia botuese Bota Shqiptare. Ky roman, nj nga m t mirt e autorit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.478Z

Materniteti, vitin e shkuar, 41 bebe vdiqën në bark

Hapet departamenti i ri për edukatën shëndetësore të nënës dhe fëmijës Nuk arritn t shihnin dritn e diellit dhe as t ndienin prkdheljet nga duart e nns. Nj fmij sht nj bekim nga Zoti, por pr disa gra, ndrrat e tyre jan kputur n mes me vdekjen e foshnjs q n bark. Nuk jan p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.784Z

"Mbretëresha Geraldinë" mbi 6200 lindje në vit

64% e grave n Maternitetin "Mbretsesha Geraldin" n kryeqytet, i kan sjell n jet bebet e tyre me an t lindjes normale, ndrsa pjesa tjetr kan kryer operacion cezarian. Kjo shifr u deklarua nga drejtori i spitalit, gjat analizs vjetore. Gjat nj viti, mjekt obsetr gjinekolog, realizojn mbi 62

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.578Z

Çmimet Grammy, Beyonce hyn në histori

Beyonce sht mbretresha e padiskutueshme n historine e mimeve Grammy. Kngtarja e njohur ka triumfuar mbrm n ndarjen e mimeve duke rrmbyer gjasht trofe prfshir mimin pr hitin m t mir t vitit, Single Ladies dhe at t artistes m t mir. Beyonce u b kshtu femra e par n historin e Grammy q nderohet me kaq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.745Z

Lord Watson, Doctor Honoris Causa i Universitetit të Tiranës

Universiteti i Tirans i akordoi dje Lordit Alan John Watson t Rimondit, titullin “Doctor Honoris Causa” pr kontributin e dhn n prmirsimin e marrdhnieve ndrkulturore dhe vlerave demokratike n Evrop dhe n veanti ndrmjet Shqipris dhe Mbretris s Bashkuar. N veprimtarin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

Rikompozimi i qeveris, ja lvizjet e mundshme

Ndryshimet n kabinetin qeveritar t Kryeministrit Sali Berisha jan thuajse t konfirmuara nga antar dhe drejtues s partis n mazhoranc. Duke filluar q nga aktort m t rndsishm brenda pozits, sikurse jan vet kryeministri Berisha, por dhe nnkryetarja e PD-s dhe Kryetarja e Kuvendit t Shqipris Jozefina Top

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama