Rezultate te kerkimit per termin: +Mbrojtjes +Chuck +Hagel

Meta: total 331 / total_found 331 / time 0.000 / keyword[0] mbrojtjes / docs[0] 50257 / hits[0] 88959 / keyword[1] chuck / docs[1] 564 / hits[1] 691 / keyword[2] hagel / docs[2] 400 / hits[2] 900 /
No Pic available
  • 2016-06-21

SHBA: Mali i Zi në NATO do të promovonte stabilitet

Mbi 30 ish-zyrtarë të lartë të Shteteve të Bashkuara dhe udhëheqës ushtarakë i kanë bërë thirrje Shtëpisë së Bardhë dhe Kongresit që të miratojnë zyrtarisht pranimin e Malit të Zi në NATO në vitin 2017, duke thënë se anëtarësimi i tij do të promovojë stabilitet dhe siguri

Hagel i shqetësuar për "ndarje të mundshme brenda NATO-s"
  • 2015-02-05

Hagel i shqetësuar për "ndarje të mundshme brenda NATO-s"

Sekretari amerikan i Mbrojtjes Chuck Hagel tha se është shumë i shqetësuar për një ndarje të mundshme brenda NATO-s, në kohën kur shtetet veriore duan të fokusohen në kërcënimin nga Rusia, ndërsa anëtarë tjerë t&eum

Hagel: Në Irak mund të duhen trupa tokësore
  • 2015-01-31

Hagel: Në Irak mund të duhen trupa tokësore

54 Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Chuck Hagel, ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk mund të përjashtojnë mundësinë e dërgimit të trupave joluftarake në Irak, për të ndihmuar mposhtjen e militantëve të Shtetit Islamik (IS). Hagel,

SHBA do te mbylle 15 baza ne Europe
  • 2015-01-09

SHBA do te mbylle 15 baza ne Europe

brbrSHBA do te mbyllin 15 baza ushtarake ne Europe nje levizje qe do ti kurseje Pentagonit 500 milione dollare ne vit Vendimi i konfirmuar nga sekretari amerikan i Mbrojtjes Chuck Hagel vjen ne nje kohe kur ushtria amerikane perpiqet te reduktoje shpenzimet me 1 trilion dollare ne nje dekade dhe e

Porosia e drejtpërdrejtë e Arvizus për mazhorancën
  • 2014-12-19

Porosia e drejtpërdrejtë e Arvizus për mazhorancën

Tiranë - Ambasadori amerikan në ikje, Aleksandër Arvizu thotë se disa segmente të mazhorancës e kanë tepruar me qëndrimin e tyre ndaj Presidentit, duke bërë thirrje për shkarkim. Sipas tij, Shtetet e Bashkuara janë të shqetësuara për këtë dhe se nuk do të lejonin të kalonin stek

No Pic available
  • 2014-12-08

Hagel: SHBA nuk ndryshon politikë, pavarësisht ekzekutimit të dy pengjeve

SHBA nuk do të rishqyrtojnë politikat për lirimin e pengjeve amerikanë, pavarësisht dështimit të operacioneve të fundit. Kështu ka dekalruar sekretari i mbrojtjes Chuck Hagel, pas vrasjes nga Al Kaeda të gazetarit amerikan Luka Somers dhe mësuesit të Afrikës së Jugut Pierre Korkie gjat

Hagel: Ndryshim i planit në Afganistan
  • 2014-12-07

Hagel: Ndryshim i planit në Afganistan

Sekretari amerikan i Mbrojtjes Chuck Hagel, që është në fund të detyrës në këtë post, thotë se 1 mijë trupa shtesë do të qëndrojnë në Afganistan gjatë muajve të parë të vitit 2015. Në një konferencë për shtyp në Kabul sot, zoti Hagel tha se Presidenti Barack Obama vendosi t