Rezultate te kerkimit per termin: +Mbrojtjes +Fatmir +Mediu

Total: 2635
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.481Z

Gërdeci, ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, fajëson gjeneralët

Habjon Hasani Tiranë – Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, është deklaruar dje “i pafajshëm” para dy prej prokurorëve të dosjes “Gërdeci”, ndërsa në procesverbalin e dëshmisë të firmosur edhe prej tij Mediu është deklaruar se përgjegjësia për vendndodhjen e fabrikës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.658Z

Gerdeci, pushohet ceshtja ndaj Fatmir Mediu

Tirane- Rrezohet Prokuroria e Pergjithshme. Kolegji i Bashkuar i Gjykates se Larte vendosi dje pushimin e procesit penal ne ngarkim te ish-ministrit te Mbrojtjes, Fatmir Mediu duke marre parasysh se ky i fundit eshte tashme nje deputet dhe automatikisht gezon imunitet. Seanca Gjate seances se djeshm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.100Z

Fatmir Mediu ka ndërtuar spital privat brenda Spitalit Ushtarak duke qenë ministër i Mbrojtjes

Nga Tema Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, ka përdorur postin e tij në krye të Ministrisë së Mbrojtjes për të favorizuar biznesmenë afër tij për të ngritur një spital privat në mjediset e Spitalit Ushtarak në Tiranë. Sipas dokumentacionit të siguruar nga gazeta “T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.239Z

Ministri Fatmir Mediu viziton Gerdecin

"Po punohet nga specialiste per cminimin e zones” Ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu, ka deklaruar lidhur me ngjarjen ne Gerdec se rreziku me i madh tashme ka kaluar, por niveli i kujdesit duhet te mbetet i larte. Dje ai vizitoi edhe fshatin ku ndodhi ngjarja dhe u interesua per operacionin e k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.298Z

Fatmir Mediu, nën hetim për korrupsion pasiv

I pandehur për tragjedinë e Gërdecit, për të cilën ka tashmë dy akuza, hetimet për ish-ministrin e Mbrojtjes, Fatmir Mediu, nuk kanë përfunduar ende. Prokuroria e Përgjithshme është duke e hetuar atë për veprën penale të “korrupsionit pasiv”, gjithmonë në lidhje me detyrën q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.673Z

Gërdeci, Fatmir Mediu i "pafajshëm"

Me një vendim shumice, Kolegji Penal i Gjykatës së Lartë pushoi dje akuzën për "shpërdorim detyre" në ngarkim të Fatmir Mediut në lidhje me shpërthimin në Gërdec, ku humbën jetën 26 persona dhe qindra të tjerë u plagosën. Pesë anëtarët e trupit gjykues, të drejtuar nga gjyqtari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.510Z

Fatmir Mediu sot në Gjykatën e Lartë

06/07/2009  Pas shmangies së dy seancave TIRANË – Fatmir Mediu pritet të vij sot në Gjykatën e Lartë për të qenë pjesë e procesit gjyqësor ku ai është i akuzuar. Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, deri tani i është shmangur dy seancave gjyqësore të caktuara në kët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama