Rezultate te kerkimit per termin: +Mbrojtjes +Philip +Hammond

Meta: total 27 / total_found 27 / time 0.000 / keyword[0] mbrojtjes / docs[0] 50257 / hits[0] 88959 / keyword[1] philip / docs[1] 1893 / hits[1] 2512 / keyword[2] hammond / docs[2] 196 / hits[2] 345 /
Perëndimi dhe Rusia, drejt luftës në 2017-n
  • 2016-05-21

Perëndimi dhe Rusia, drejt luftës në 2017-n

Nga Ewen MacAskill, The Guardian Pretendimi i parë se perëndimi është drejt një lufte me Rusinë, është bërë nga ish-zëvendëskomandanti i NATO-s, ish-gjenerali britanik Sir Alexander Richard Shirreff. Në një libër të botuar të mërkurën, "2017 War with Russia", Shirreff argumenton

The Guardian: Perëndimi dhe Rusia drejt luftës në 2017-n
  • 2016-05-19

The Guardian: Perëndimi dhe Rusia drejt luftës në 2017-n

Nga Ewen MacAskill Pretendimi i parë se perëndimi është drejt një lufte me Rusinë është bërë nga ish-zv.komandanti i Nato-s, ish-gjenerali britanik Sir Alexander Richard Shirreff. Në një libër të botuar të mërkurën, "2017 War With Russia", Shirreff argumenton se ngjarjet në Krime

Kundër hyrjes në një spirale të dhunshme
  • 2016-02-24

Kundër hyrjes në një spirale të dhunshme

LEONIDHA MËRTIRI Fillimi i tetorit të vitit të kaluar, sikurse është i njohur, regjistroi në hapësirën ajrore turke një nga provokacionet ushtarake ruse, që përfundoi me rrëzimin e një avioni rus, duke përshkallëzuar tensionet midis Rusisë dhe Turqisë. Klima jomiqësore, që filloi

Të besosh në një zgjidhje diplomatike
  • 2015-09-29

Të besosh në një zgjidhje diplomatike

LEONIDHA MËRTIRI Konflikti në Siri duket se përbën kryefjalën e turit europian që ka ndërmarrë Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry. Shefi i diplomacisë amerikane, në bisedimet në Londër me Sekretarin e Jashtëm britanik, Philip Hammond, ka rënë dakord mbi nevojën e bashkimit të

Cameron pritet te jape emrat e qeverise konservatore
  • 2015-05-09

Cameron pritet te jape emrat e qeverise konservatore

0 brbr SSSAbrASS brbrKryeministri David Cameron qe fitoi zgjedhjet e pergjithshme ne Britanine e Madhe ne fundjave pritet te finalizoje qeverine teresisht konservatore Ai ka caktuar si Minister te Financave George Osborne i cili do te jete edhe Sekretar i Pare i Shtetit Theresa May Philip Hammond d

Poroshenko: Artileria separatiste nuk është tërhequr plotësisht
  • 2015-03-11

Poroshenko: Artileria separatiste nuk është tërhequr plotësisht

Ushtria ukrainase bën të ditur se filorusët e kanë shkelur armëpushimin në Mariupol. La Repubblica Presidenti ukrainas, Petro Poroshenko konfirmoi lajmin që përpara pak ditësh paralajmëronte tërheqjen nga fronti të "një pjese domethënëse" të armëve të rënda në zotërim të for

Perendimi paralajmeron Rusine
  • 2014-08-09

Perendimi paralajmeron Rusine

Mbretëria e Bashkuar dhe SHBA-ja kanë paralajmëruar Rusinë të mos përdorë ndihmat humanitare si një pretekst për dërgimin e trupave në Ukrainën Lindore. “Çdo ndërhyrje e tillë do të ishte krejtës