Rezultate te kerkimit per termin: +Mbrostar +Ura

Total: 134
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.748Z

Vagonët me karburant në Mbrostar, Prokuroria nis hetimet për ngjarjen

FIER Prokuroria e Fierit nis hetimin për 6 vagonët e ARMO-s, të rrëzuar në shinat e zonës Mbrostar-Ura. Këtë fakt e bën të ditur organi i akuzës, i cili i ka kërkuar Policisë kryerjen e veprimeve hetimore. Hetimi ka nisur në bazë të deklarimeve të banorëve, të shqetësuar për nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.436Z

KLSH kallëzon në prokurori 2 ish-drejtorë të DPUK dhe ish-kreun e komunës Mbrostar

TIRANE – Kontrolli i Lartë i Shtetit kallëzon në prokurori dy ish-drejtorët e Drejtorisë se Përgjithshme të Ujësjellës-Kanalizimeve, pasi ka konstatuar një sërë shkeljesh dhe parregullshmërish ligjore në fushën e prokurimeve publike. Në një njoftim të sotëm për shtyp, KLSH

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.776Z

Fier, protestuan kundër impiantit, procedohen 5 banorë të Mbrostarit

Policia e Fierit ka proceduar penalisht pesë persona, banorë të Mbrostarit të cilët ditën e djeshme morën pjesë në protestë duke bllokuar edhe aksin rrugor Lushnje-Fier.  Sipas policisë protesta ishte e paligjshme duke penguar edhe qarkullimin e mjeteve. Personat e proceduar janë: A.G,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.009Z

Vazhdojne permbysjet e keshillave vendore per te marre Qarkun e Fierit

Beteja Demokratet fitojne kontrollin ne Komunen Mbrostar-Ura dy vota plus per qarkun Duket se lufta mes dy kaheve politike per marrjen e drejtimit te Qarkut te Fierit vazhdon. Pas deklaratave akuzuese si te kryetarit te keshillit te qarkut Vangjel Ndreka ashtu edhe kunderpergjigjes se dhene nga pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.896Z

Shpërthen bombola e gazit, shpëtojnë familjarët

07/03/2010 Ngjarja në fshatin Mbrostar të Fierit Një bombol gazi ka shpërthyer në një banesë në afërsi të qytetit të Fierit. Shpërthimi ka rrezikuar seriozisht jetën e anëtarëve të familjes Buzi në Mbrostar Ura të qytetit të Fierit. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme kur ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.190Z

Protestuan per impiantin e plehrave ne Fier nje person ne pranga dhe nje ne kerkim

br br Fier 20 nentor 2016 NOal - Nje person eshte arrestuar nga policia e Fierit lidhur me protestat e fundit te banoreve kunder ndertimit te impiantit te perpunimit te mbetjevebr br Burime nga policia bejne me dije se ne pranga eshte vene Zylyftar Delibashi 65 vjec banues ne fshatin Vajkan Fier

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.872Z

Aksident te 'Ura e Mbrostarit' makinabie në lumë, vdes shoferi 25 vjeçar

FIER - Bije në lumë nga një lartësi mbi 8 metra me gjithë makine dhe vdes një 25 vjeçar nga qyteti i Fierit. Ngjarja e rënde ka ndodhur  ne vendin e quajtur “Ura e Mbrostarit” rreth 2 kilometra larg qytetit të Fierit.Rreth orës 01.00 duke u gdhire dita e mërkurë  ndërsa 25

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama