Rezultate te kerkimit per termin: +Mbyllja

Total: 5446
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.799Z

Vijon mbyllja e aeroporteve ne Haiti

Vazhdon mbyllja e aeroporteve ne shtetin e Haitit. Shkaku i mbylljes se aeroporteve ka qene anullimi i gjithe flurturimeve ne shtetin ishullor. Fluturimet jane anuluar si pasoje e protestave te medha pas publikimit te rezultateve te zgjedhjeve presidenciale ne vend. Nuk ka ende informacione se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.105Z

Mbyllja e konvikteve, reagojnë studentët

Mbyllja e Qendrës së Studentëve, përkatësisht e konvikteve të Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina", po paraqet problem për studentët, të cilët edhe gjatë muajit korrik duhet të iu nënshtrohen provimeve. Derisa studentët ankohen për neglizhencë nga ana e Qendrës së Studen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.607Z

Shtyhet mbyllja e Guantanamos

Mbyllja e burgut e Guantanamo, i premtuar nga Barack Obama brenda janarit te 2010-es, rrezikon te shtyhet serish deri ne 2011. Kjo per shkak se duhen muaj derisa qeveria federale te bleje dhe rikonstruktoje ate te Illinoisit. Burgu “Thomson” mund te blihet jo perpara marsit 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.093Z

Mbyllja e çerdheve dhe kopshteve nga gripi, pushim edhe prindërit

Qeveria ka vendosur pushim datat 4,5,6 janar edhe për prindërit kujdestarë pas mbylljes së kopshteve dhe çerdheve për shkak të gripit. Vendimi i Këshillit të Ministrave:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.888Z

Mbyllja e qeverise bie dollari

Mbyllja e pjesshme e aktivitetit të qeverisë federale pati ndikim të menjëhershëm të dollarit. Monedha amerikane u zhvlerësua në treg ndaj monedhave të tjera kryesisht ndaj euros, paundit britanik dhe jenit japonez, pasojë e frikës së tregj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.585Z

Mbyllja e ERT-së, kryeministri grek Antonis Samaras ofron koncesion

Greqi- Kryeministri grek Antonis Samaras ka thënë se një numër i vogël njerëzish mund të punësohen për të prodhuar lajme dhe programet e çështjeve aktuale derisa një transmetues i ri i shërbimit publik të ngrihet. Ai ka qenë kritikuar rëndë për urdhërimin e mbylljes së papritur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.427Z

Mbyllja e burgut në Kubë? Shumë pak, tepër vonë

Mbyllja e Guantanamos nuk do të shërbejë në rikthimin e emrit të mirë të Shteteve të Bashkuara, nëse nuk do t‘u vihet kyçi edhe qendrave të tjera të të burgosurve dhe nëse nuk do të kompensohen të burgosurit. Këto janë pretendimet e disa mbështetësve të të drejtave të njeriu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama