Rezultate te kerkimit per termin: +Meani

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.000 / keyword[0] meani / docs[0] 11 / hits[0] 26 /
No Pic available
  • 2011-11-11

Moxhi: Një vendim i marrë prej kohësh Lepore: Jo, u dha një vendim i qartë!

Një ditë pas vendimit, vijon beteja e fjalëve mes ish-drejtorit bardhezi dhe Prokurorisë në Napolit “Jemi vetëm në raundin e parë, ishte një seancë e paramenduar. Dje (pardje) nuk kisha dëshirë të flisja, pastaj i ripashë gjërat më mirë dhe mendoj që t’i drejtohem apelit, du

Burg për Moggin
  • 2011-11-10

Burg për Moggin

Luciano Moggi është dënuar me 5 vjet e 4 muaj burg. Vendimin e mori Gjykata e Napolit, duke u bazuar në procesin ‘Calciopoli’, ku u nxor përfundimi se ish drejtori i Juventusit ishte fajtor për formimin dhe drejtimin e organizatave kriminale, respektivisht kurdisjen e ndeshjeve dhe b

Calciopoli burg per Moxhin
  • 2011-11-09

Calciopoli burg per Moxhin

Ka marrë fund në Gjykatën e Napolit procesi “Calciopoli”. Ish-drejtori i përgjithshëm i Juventusit, Luciano Moxhi u dënua me 5 vjet e 4 muaj burg. Ky ishte vendimi i Gjykatë

Moggi Do te apeloj vendimin
  • 2011-11-09

Moggi Do te apeloj vendimin

Pas vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë të Napolit për dënimin e Luciano Moggi-t me 5 vjet e 4 muaj burg pas shpalljes fajtor në çështjen “Calciopoli”,

No Pic available
  • 2010-11-17

Calciopoli Galiani ja pergjimet komprometuese

Telefonata mes administratorit te Milanit dhe Meanit Ditet e fundit kane dale ne pah disa telefonata komprometuese te nje prej drejtuesve me te larte te Milanit ne 2006 administratorit te pergjithshem Adriano Galiani. Behet fjale per nje perballje Juventus-Milan pikerisht ne kohen e kampionatit Calc

No Pic available
  • 2010-04-16

Bergamo, Galianit: Për Kakanë, ndryshova procesverbalin

Calciopoli Në telefonatën e 15 majit 2005, disenjatori pohon se e përjetoi barazimin e Milanit me Juven si një “traumë familjare” Në kundërdosjen e përgatitur nga avokatët mbrojtës të Luçiano Moxhit, ndodhen edhe nëntë telefonata të drejtuesve të Milanit. Mes 74 regjistr

No Pic available
  • 2010-04-09

Calciopoli po shndërrohet në një duel Juventus-Inter

Avokatët e Moxhit do të zbulojnë përgjimet e reja, që nuk u përfshinë nga hetimet e deritanishme Seanca e 13 prillit do të nxjerrë në pah telefonatat e pabotuara deri tani Data 13 prill pritet me padurim si e vërteta për “Calciopoli”-n. Në atë audiencë mbrojtja e Luçian