Rezultate te kerkimit per termin: +Me +Bafana +Bafana

Total: 19
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.583Z

Drama e Bafana Bafana, heshtin vuvuzelat

Për herë të parë boritë e famshme “vuvuzela” kanë heshtur në stadiumet e Afrikës së Jugut, kjo falë fitores 3-0 të Uruguait me vendin organizator të Kupës së Botës. Për të parë në historinë e kampionateve botërore, vendi organizator rrezikon seriozisht të mos kalojë fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.741Z

Në punë me fanellë të Afrikës

Kampionati botëror ua ka marrë mendtë edhe personave zyrtarë në kontinentin e Afrikës së Jugut. Kjo i ka ndodhur edhe një zotërie të thinjur, Willem Van der Merwe, i cili të premten ka shkuar në punë me fanellën e verdhë të Bafana Bafana. Çka ka këtu të çuditshme apo të pazako

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.640Z

Afrika e Jugut kënaqet, por Meksika ia prish festën

Nëse dita e bukur shikohet që në mëngjes, të bësh parashikime rreth këtij Botërori do të jetë një iniciativë gjysmë e pamundur. Afrika e Jugut 2010 nis me një barazim mes kombëtares së shtëpisë dhe Meksikës, i fiksuar në fundin e një ndeshjeje e karakterizuar nga dy anët e meda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.582Z

Eliminim krenar

“Dalja e madhe”. Kështu e ka përshëndetur shtypi jug-afrikan eliminim e Bafana Bafana. Organizatorët e Botërorit, për herë të parën në histori të tyre, janë eliminuar nga turni i parë i këtij kompeticioni, por ata nuk e qajnë aspak këtë eliminim. “Kemi humbur, por kemi fitua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.074Z

Franca, lamtumirë pa lavdi  

Skuadra e drejtuar nga Rajmond Domenek dështoi edhe në provën e tretë të botërorit, duke mos lënë asnjë shenjë nga tre ndeshjet e luajtura. Përballë vendit organizator trikolorët treguan po atë paraqitje të dobët që kishin shfaqur edhe në dy sfidat e para me Uruguajin dhe Meksikën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.429Z

Afrika e Jugute Meksika, gatipër ndeshjen hapëse

JOHANESBURG- Botërori i 19-të i futbollit do të startojë të premten në orën 16.00 me ndeshjen e parë, atë mes Afrikës së Jugut dhe Meksikës. Pritësit e turneut do të luajnë përpara tifozëve të tyre, në një atmosferë tejet elektrizuese në stadiumin e Johanesburgut. Tifozët kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.259Z

Futbolli afrikano-jugor në zi, ndahet nga jeta Masinga

Futbolli qan Phil Masingan që është shuar në një moshë shumë të re, vetëm 49 vjeç. Ndarja nga jeta e ish futbollistit është bërë e ditur nga federata afrikano-jugore e futbollit nëpërmjet një postimi në “Twitter”. Masinga i cili ka luajtur edhe në Itali nga 1997-ta der

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama