Rezultate te kerkimit per termin: +Me +Traktatin

Total: 1983
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.770Z

SHBA diskuton traktatin e armeve me Rusine

Uashington 17 dhjetor NOA- Senati i Amerikes diskuton traktatin e ri per kontrollin e armeve berthamore me Rusine. Kjo vjen pasi marreveshja e meparshme ka skaduar para nje viti. Republikanet i akuzojne perkrahesit e traktatit se po nxitojne ta miratojne ate ne seancat e fundvitit te kong

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.214Z

Polonia ratifikon traktatin e Lisbonës

Presidenti i Polonisë Lech Kaczynski nënshkroi Traktatin për reformën e Bashkimit Evropian, duke bërë që Republika Çeke të mbetet pengesa e fundit për traktatin. Nënshkrimi u bë në një ceremoni ku mori pjesë Presidenti i Komisionit Evropian Hose Manuel Barroso. Por Presidenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.442Z

Çekët mbështesin Klausin për traktatin

Pjesa më e madhe e çekëve e mbështesin kërkesën e presidentit euroskeptik Vaclav Klaus për përjashtim të vendit të tyre nga një pjesë e Traktatit të Lisbonës, por kryeministri deklaroi se veprimet e tij po e dëmtonin vendin.Klaus është i vetmi lider në BE që nuk e ka nënshkruar e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.921Z

Obama flet per traktatin antiberthamor

Presidenti Barack Obama ka perdorur trashegimin e Ronald Reagan per te nxitur republikanet te ratifikojne traktatin start kunder armeve berthamore brenda vitit. Ne fjalimin e perjavshem perpara kombit qe ishte regjistruar me heret Obama ka cituar reganin kur thote Beso por verteto kur nxiste miratim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.203Z

Barroso shpreson se Praga do ratifikoje traktatin

Kryeministri cek, Jan Fischer, tha dje se vendi i tij do ta ratifikoje Traktatin e Lisbones, qe synon te permiresoje procesin e vendim-marrjes ne Bashkimin Evropian. Duke folur pas bisedimeve me presidentin e Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso, kryeministri cek tha se shpresonte qe traktati te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.973Z

Obama, Medvedev diskutojne traktatin START, Iranin

Presidenti amerikane Barak Obama dhe homologu i tij rus Dmitri Medvedev thanë se kanë ende në plan që deri në fund të vitit të zëvendësojnë traktatin për pakësimin e armëve bërthamore. Të dy udhëheqësit u takuan sot në Singapor pas mbylljes së punimeve të Forumit të Azi-Paqësor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.473Z

Presidenti Obama i vendosur per te finalizuar Traktatin Start me Rusine

Zyrtaret amerikane thone se ratifikimi i marreveshjes per kontrollin e armeve me Rusine eshte ne krye te axhendes se Presidentit Obama dhe se ai do ta ritheksoje kete angazhim ne takimin me udheheqesin e Kremlinit Dmitri Medvedev. Dy presidentet do te takohen neser ne Yakohama te Japonise ku ndodhen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama