Rezultate te kerkimit per termin: +Medalje

Total: 3793
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.606Z

Parashikimet për medalje

Ueb faqja SportsIllustrated.com e ka bërë parashikimin e medaljeve që mund t’i fitojnë përfaqësueset pjesëmarrëse në Olimpiadën e Londrës. Sipas saj, Shtetet e Bashkuara do të fitojnë më së shumti medalje, 99, prej tyre 42 të arta, 26 të argjendta dhe 31 të bronzta. SHBA-të d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.803Z

Medalje injorancës

Nga Artan Lame   Qe ta sqarojme nje here e mire kete punen e medaljeve qe ju qenkeshin dhene krimineleve komuniste dhe hetuesve sigurimsa. Medaljet perkujtimore jane nje kategori e vecante e dekoratave, qe nuk jepen per arsye merite, por vetem per pjesemarrje ne nje event te caktuar, pavares

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.087Z

Kthehen me 8 medalje

Të martën ka përfunduar kampionati botëror në kick-box, i cili është mbajtur në Spanjë, ku ka marrë pjesë edhe përfaqësuesja e Kosovës. Kick boksierët kosovarë nga ky eveniment nuk janë kthyer duarthatë. Në këtë kampionat botëror, përfaqësuesja e Kosovës në kick-box ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.452Z

Shqipëria, medalje bronzi në Informatikë

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar përmes rrjetit social Twitter se Shqipëria ka arritur të renditet e treta në Olimpiadën Ballkanike të Informatikës, të zhvilluar në Ankara të Turqisë, duke marrë kështu medalje të bronztë. Në këtë Olimpiadë, Shqipëria përfaqësohej nga Ilir Cap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.998Z

Daniel Godelli tre medalje

Daniel Godelli tre medalje E merkure 10 Prill 2013 1942 Daniel GodelliShqiperia ka marre medaljet e para ne Kampionatin Europian te peshengritjes per te rritur qe po zhvillohet ne Tirane ne pallatin e sportit Asllan Rusi Daniel Godelli ka mare sot tre medalje ne garat per peshen 69 kg Ai mori m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.619Z

Kthehen me 12 medalje

T dieln n Tiran sht mbajtur kampionati mbarkombtar i xhudos, ku morn pjes ekipe nga Shqipria, Kosova dhe Maqedonia. Nga 11 kategori q u mbajtn n kt kampionat, kosovart i rrmbyen 10 medalje t arta dhe 2 t argjendta, duke treguar mbizotrim dhe dallim n cilsi ndaj ekipeve kundrshtare nga shtete fqinje.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.534Z

Peshengritja, shpresa per medalje ari

Nisi zyrtarisht edicioni i 16-te i Lojerave Mesdhetare "Peskara 2009", ku mori pjese edhe Shqiperia, e cila konkurroi ne disa sporte me nje numer rekord atletesh. Delegacioni shqiptar, bashke me 21 vendet pjesemarrese ne Lojerat Mesdhetare eshte vendosur ne Peskara, ne qytetin italian qe organizon e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama