Rezultate te kerkimit per termin: +Medaljen

Meta: total 1000 / total_found 3208 / time 0.017 / keyword[0] medaljen / docs[0] 3208 / hits[0] 5152 /
Krenar Shoraj, medalje bronzi për Shqipërinë në shtytje
  • 2019-04-11

Krenar Shoraj, medalje bronzi për Shqipërinë në shtytje

Krenar Shoraj i siguron një tjetër medalje Shqipërisë, atë të bronzit, në Kampionatin Europian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Batumi të Gjeorgjisë. Shtangisti kuqezi u rendit i treti në stilin e shtytjes dhe i 6-ti në dygarësh për peshën 89 kg. Shoraj e nisi miri stilin e shk

Rama në Monako, merr dekoratën më të lartë të Principatës
  • 2019-04-10

Rama në Monako, merr dekoratën më të lartë të Principatës

Kryeministri Edi Rama ishte në Principatën e Montekarlos, me ftesë të princit të Monakos Alberti i II për një vizitë zyrtare. Në takimin e zhvilluar, në Pallatin Mbretëror në Monako, ku Rama u prit nga Princi Alberti II dhe kreu i qeverisë së Monakos Serge Telle, u vlerësua bashk

Briken Çalja kampion, medalje ari në stilin e shkëputjes
  • 2019-04-09

Briken Çalja kampion, medalje ari në stilin e shkëputjes

Briken Çalja ka arritur të ngrejë 156 kilogramë më stilin e shkëputjes, duke siguruar medaljen e parë të artë, në Kampionatin Europian të Peshëngritjes, që po zhvillohet në Batumi të Gjerogjisë. Peshëngritësi shqiptar, që është edhe Kampioni në fuqi i Europës, arriti të ngrej

No Pic available
  • 2019-03-26

Erkand Qerimaj merr zyrtarisht medaljen e bronztë të Botërorit

Përpara pak javësh, Erkand Qerimaj u konfirmua si fituesi i medaljes së bronztë në Botërorin e Peshëngritjes së zhvilluar në Anaheim në SHBA, rreth 2 vite më parë. Në atë kampionat, sportisti shkodran u rendit i katërti pas rumunit Dumitru, por ky i fundit rezultoi pozitiv në testet

No Pic available
  • 2019-03-07

7 marsi/ Veliaj nderon me Medaljen e Mirënjohjes mësuesit pensionistë

Me rastin e 7 marsit, Bashkia e Tiranës vlerësoi me Medaljen e mirënjohjes 8 prej mësuesve të cilët falë punës së palodhur dhe pasionit ndër vite kanë kontribuar në rritjen e cilësisë së arsimit dhe përgatitjen e brezave të rinj. Ka qenë vetë kryetari i Bashkisë Erion Veliaj i ci

U braktis pasi mori 7 plumba në krye të detyrës, rikthehet në punë polici (Video)
  • 2019-03-01

U braktis pasi mori 7 plumba në krye të detyrës, rikthehet në punë polici (Video)

Në emisionin e datës 23 janar, Top Story i kushtoi një dokumentar të posaçëm heronjve të Policisë së Shtetit, atyre që dhanë jetën në krye të detyrës. Mes historive të trajtuara ishte edhe masakra e Visokës në Mallakastër, ku 3 punonjës policie u vranë dhe një i katërt u plag

U plagos në vitin 97, Lleshaj rikthen policin e harruar
  • 2019-03-01

U plagos në vitin 97, Lleshaj rikthen policin e harruar

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka rikthyer në detyrë një efektiv policie, të plagosur në vitin 1997. Nebi Hyskaj, i plagosur në përpjekje me bandat kriminale në 97, dekoruar me Medaljen e Artë të Shqiponjës, i liruar e harruar që nga 2009, u rikthye në Policinë e Shtetit. Punë