Rezultate te kerkimit per termin: +Medaljen

Meta: total 1000 / total_found 3118 / time 0.001 / keyword[0] medaljen / docs[0] 3118 / hits[0] 5020 /
Donald Trump i jep medaljen e ekselencës djalit të ish-ministrit shqiptar
  • 2017-06-16

Donald Trump i jep medaljen e ekselencës djalit të ish-ministrit shqiptar

Presidenti i SHBA-se, Donald Trump i ka dhënë medaljen e ekselencës një nxënësi shqiptar. Djali shqiptar ka marre rezultate të shkëlqyera në mësime gjë që ka sjellë nderimin nga vetë presidenti i SHBA-së. Dario Toska, djali i Igli Toskës, sapo ka përfunduar me sukses klasën e pest

No Pic available
  • 2017-06-15

Ish-komisari Artan Cuku nderohet me Medaljen e Nderit, pas vdekjes

Ministri teknik i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj, i ka dhënë ish-Drejtuesit të Strukturave të Policisë së Shtetit, Artan Cukut (Pas vdekjes), Medaljen e Nderit, me motivacionin: Për merita dhe shërbime të veçanta në luftën ndaj krimit, sigurimit të rendit e të qetësisë publike.

Demiraj nderon me Medaljen e Nderit oficerin e vrarë Artan Cuku
  • 2017-06-14

Demiraj nderon me Medaljen e Nderit oficerin e vrarë Artan Cuku

Ministri i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj i jep ish-Drejtuesit të Strukturave të Policisë së Shtetit, Artan Cukut (Pas vdekjes) Medaljen e Nderit, me motivacionin: Për merita dhe shërbime të veçanta në luftën ndaj krimit, sigurimit të rendit e të qetësisë publike. Cuku mbeti i vr

No Pic available
  • 2017-06-09

6-vjeçari i lindur pa krahë shpallet kampion noti

Ismail Zulfi, një 6-vjecar nga Bosnja ka lindur pa krahë dhe me një këmbë të deformuar, por ka arritur të shpallet kampion noti. Ai mori medaljen e artë në konkursin rajonal të notit për njerëzit me aftësi të kufizuara. Prindërit dhe instruktori e kanë frymëzuar djaloshin që të us

6-vjeçari pa krahë sfidon frikën dhe noton në pishinë
  • 2017-05-28

6-vjeçari pa krahë sfidon frikën dhe noton në pishinë

Një djalë 6-vjeçar pa krahë ka sfiduar frikën dhe ka notuar në pishinën Olimpike Otoka. Ismail Zulfic nga Zenica, i cili ka lindur pa krahë dhe me një këmbë të deformuar, iu është nënshtruar terapive të shumta të domosdoshme në mënyrë që të arrinte të bënte sa më shumë akti

No Pic available
  • 2017-05-25

Lame i kthen atletit italian medaljen e vjedhur që e bleu në treg

Një vit më parë gjen një medalje të artë që e kuriozon koleksionistin e njohur Artan Lame. Pas disa kërkimesh zbulon se objekti që kishte blerë në tregun e mallrave të përdorur kishte vlerë të madhe dhe i ishte vjedhur atletit italian tetraplegjik Oskar de Pelegrino që kishte zënë

Luiza Gega firmos me Fenerbahçe
  • 2017-04-29

Luiza Gega firmos me Fenerbahçe

Pasi ka thyer çdo rekord të mundshëm në Shqipëri, ku më i fundit ishte ai i garës së 10,000 metrave, i cili rezistonte prej afro tre dekadave, Luiza Gega do të vazhdojë karrierën në Turqi. Kampionia shqiptare firmosi kontratë 1-vjeçare me Fenerbahcen. Atletja e lindur në Dibër do të