Rezultate te kerkimit per termin: +Medaljes

Meta: total 1000 / total_found 1570 / time 0.001 / keyword[0] medaljes / docs[0] 1570 / hits[0] 1786 /
Rrëfimi i gjatë i Linda Ramës: Edi, njeri i rrallë. Fëmijët më thonë ti jeton për të punuar
  • 2017-06-11

Rrëfimi i gjatë i Linda Ramës: Edi, njeri i rrallë. Fëmijët më thonë ti jeton për të punuar

Ju keni lindur në një vend të vogël, që për shumë vite ka qenë i izoluar. Si ka ndikuar ky fakt në jetën tuaj si grua? Madhësia e vendit ku lind, për mua nuk matet me kilometra katrorë, po me ngjarjet e kohës që jeton! Në këtë sens unë, si i gjithë brezi im, pata fatin të jeto

No Pic available
  • 2017-06-04

Nga Linda Rama/ Ne gratë, kemi në dorë ti japim formë të ardhmes!

Miqve që vizitojnë për herë të parë Shqipërinë, dëshiroj tiu them se gjendeni në një vend, ku siç thote im shoq, nuk duhet ardhur asnjëherë po ku nëse vjen, asnjëherë nuk ndodh të mos duash të kthehesh. Kujt prej jush, nuk i ndodhi që ta gjente këtë vend krejt të ndryshëm nga

No Pic available
  • 2017-05-25

Lame i kthen atletit italian medaljen e vjedhur që e bleu në treg

Një vit më parë gjen një medalje të artë që e kuriozon koleksionistin e njohur Artan Lame. Pas disa kërkimesh zbulon se objekti që kishte blerë në tregun e mallrave të përdorur kishte vlerë të madhe dhe i ishte vjedhur atletit italian tetraplegjik Oskar de Pelegrino që kishte zënë

No Pic available
  • 2017-05-16

Agjencitë e punësimit shkelin ligjin, punëkërkuesve i marrin pagën e parë

Emisioni investigative BOOM në RTV Ora News ka trajtuar sot një nga çështjet më kryesore që prek shoqërinë shqiptarë, punësimin. Sipas shifrave të INSTAT numri i të papunëve është 208 mijë, ndërkohë qeveria pretendon se ka hapur 300 mijë vende punë, por për 4 vitet e ardhshme ka

No Pic available
  • 2017-04-24

Zenel Hoxha vlerësohet me urdhrin Kalorës i St George në Austri

Presidenti i Dhomës së Tregtisë Shqiptaro-Britanike, një nga themeluesit e Partisë Demokratike Zenel Hoxha është vlerësuar të shtunën në Austri. Duka i Habsburgëve (Archduke Karl von Habsburg) deklaroi dhënien e dekoratës së lartë Kalorësi i Urdhrit të Shën Gjergjit.(St.George Ord

No Pic available
  • 2017-04-19

Bujar Leskaj nderohet në Poloni me urdhërin Kryqi kalorsiak

Presidenti i Republikës së Polonisë, Andrzej Duda dekoroi me Urdhrin Kryqi kalorsiak i urdhrit për merita në dobi të Republikës së Polonisë, Kryetarin e Kontrollit të Lartë të shtetit, Bujar Leskaj. Ceremonia u zhvillua në datën 19 prill 2017 në Varshavë, në ambientet e Institucioni

Qerimaj shijon suksesin: Tani medalje në Botëror
  • 2017-04-08

Qerimaj shijon suksesin: Tani medalje në Botëror

Dy medalje në Europianin e peshëngritjes në Split të Kroacisë. Argjend në shtytje dhe bronz në dygarësh. “Supersport” raporton se për Erkand Qerimajn ky ishte kurorëzimi i punës disa mujore përpara startit të evenimentit dhe një emocion i jashtëzakonshëm. Erkand Qerimaj: