Rezultate te kerkimit per termin: +Medi +Bicit

Total: 91
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.347Z

Topi i dorëzoi Medi Bicit dekretin e emërimit në Gjykatën e Lartë

Tiranë, 15 Korrik, NOA - Presidenti i Republikës, Bamir Topi i dorëzoi sot paradite Medi Bicit në mjediset e Presidencës, dekretin e emërimit në Gjykatën e Lartë, ndërsa kandidatura e tij u votua dhe u miratua në parlamentin shqiptar pak ditë më parë. Lajmi konfirmohet zyrtarisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.397Z

Dekretet, Kuvendi"Ok" Bicit, rrëzonComon, PS mungoi

TIRANE- Ora: 18:18- Gjykata e Lartë, maxhoranca miraton Bicin, rrëzon Sokol Comon Kuvendi ka miratuar vetëm me votat e mazhorancës ligjin për inspektimin financiar dhe kandidaturën e presidentit Topi për anëtar të Gjykatës së Lartë, Medi Bici. Me 71 vota pro deputetët e mazhorancës ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.170Z

'> Rrëzohet Çomo, miratohet Medi Bici

Mazhoranca ka rrezuar një prej kandidaturave te presidentit për ne Gjykatën e Larte, Sokol Çomo, duke paralajmëruar te njëjtin fat edhe për Vexhi Mucmaten dhe ka dhënë pëlqimin vetëm për gjyqtarin Medi Bici, i cili kishte marre me pak vota po nga kjo shumice ne korrik te vitit 2008. Nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.171Z

'> Kuvendi voton Medi Bicin

Mazhoranca miratoi pa praninë e opozitës ne sallën e Kuvendit, kandidature e Medi Bicit si anëtar te gjykatës se Larte, ndërsa rrezoi dekretin e presidentit qe emëronte Sokol Çomon anëtar te kësaj gjykate. Sipas rregullores se ndryshuar, votimi u krye ne mënyrë te hapur dhe jo me me vot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:40.973Z

Vettingu, konfirmohet në detyrë gjyqtari Medi Bici

Medi Bici, kandidat për në Kolegjin e Lartë Gjyqësor, është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK). Në seancën dëgjimore, ILDKPKI kishte sjellë raport ku konstaton se deklarimi nuk është i saktë, ka kryer fshehje të pasurisë dhe ka kryer deklarim të rrem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:40.969Z

Vettingu, Medi Bici fshehu pasurinë. Gjyqtari: Duhet të kishit parë dokumentet

Medi Bici, kandidat për në Kolegjin e Lartë Gjyqësor, i është nënshtruar vetting-ut me përparësi dhe paraditen e së hënës doli përballë trupës së KPK në seancë dëgjimore. Për pasuritë, ILDKPKI ka sjellë raport ku konstaton se deklarimi nuk është i saktë, ka kryer fshehje të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.921Z

Gjyqtari Medi Bici mbyll provimin përpara deputetëve

Kuvendi Komisioni i Ligjeve thërret të hënën në seancë dëgjimore Sokol çomon Komisioni i Ligjeve ka nisur ‘provimin’ për 3 kandidaturat e Presidentit Topi për Gjykatën e Lartë. Seanca dëgjimore ka nisur me Medi Bicin, i cili i është përgjigjur dje pyetjeve të anëtarëv

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama