Rezultate te kerkimit per termin: +Median

Meta: total 1000 / total_found 10261 / time 0.005 / keyword[0] median / docs[0] 10261 / hits[0] 11939 /
Ka kapur sistemin e drejtësisë, Rama reagon ndaj Elez Biberajt
  • 2019-04-08

Ka kapur sistemin e drejtësisë, Rama reagon ndaj Elez Biberajt

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje, deklaratave të drejtorit të Zërit të Amerikës për Euroazinë, Elez Biberaj, duke theksuar se deklaratat e tij janë etiketime fyese dhe të pabazuara në fakte. Rama i jep përgjigje edhe për akuzën se ka minuar institucionet e pavarura, mbushu

EZOPI, SOKRATI, DHE GJUHA E PAKAFSHUAR E BULIZMIT POLITIK!
  • 2019-03-26

EZOPI, SOKRATI, DHE GJUHA E PAKAFSHUAR E BULIZMIT POLITIK!

Nga ILir ÇUMANI Ezopi, fabulisti më i shquar i të gjitha kohërave, është një nga rrëfenjësit më interesant, i cili, me filozofinë e tij të konceptuar dhe të ndërtuar nga përvoja e tij personale e jetësore si skllav, tërhoqi vëmendjen e mbarë njerëzimit, duke e përcjellë atë br

Trump, me kapital të ri politik pas raportit për Russiagate-n
  • 2019-03-26

Trump, me kapital të ri politik pas raportit për Russiagate-n

Presidenti Donald Trump dhe aleatët e tij politikë nuk e fshehën gëzimin dje pasi raporti i Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller nuk zbuloi prova për bashkëpunim të fshehtë mes fushatës së Presidentit Trump dhe Rusisë. Por gjithashtu dukej qartë irritimi i presidentit ndaj këtij heti

Një i vdekur nga sulmi në Holandë, dyshohet për terrorizëm
  • 2019-03-18

Një i vdekur nga sulmi në Holandë, dyshohet për terrorizëm

Policia holandeze ka raportuar për disa persona të plagosur pas të shtënave me armë zjarri në qytetin Utreht, raporton Sky News. Bazuar në faqen AD, sulmuesi i dyshuar ka nisur sulmin në një tramvaj para se të largohet nga skena ku ka ndodhur incidenti. Një raport fillestar flet për të

No Pic available
  • 2019-03-14

30 vjet pa dramaturgun dhe aktorin Hekuran Zhiti

30 vjet më parë, në 15 mars, mbylli sytë përgjithmonë autori i shumë komedive dhe dramave, por dhe i satirave në vargje, edhe elegjive, aktor profesionist, por dhe mësues i nderuar, Hekuran Zhiti (1911 1989). Vinte nga Tomorica, nga Mali i Tomorrit ose Olimpi i shqiptarëve. Në vitin 1932

I ftohti, ARRSH: Disa akse kalohen vetëm me zinxhirë
  • 2019-03-13

I ftohti, ARRSH: Disa akse kalohen vetëm me zinxhirë

Njoftim për median dhe opinionin publik mbi gjendjen e akseve kryesore të vendit. Edhe gjatë natës në disa zona malore ka pasur reshje dëbore të shoqëruara edhe me temperatura të ulëta.  ARRSH raporton  se në Rajonin Verior, pavarësisht reshjeve të dendura të borës në akset kryesor

Raporti i DASH: Politikanë, gjyqtarë e zyrtarë shmangin dënimin në Shqipëri
  • 2019-03-13

Raporti i DASH: Politikanë, gjyqtarë e zyrtarë shmangin dënimin në Shqipëri

Të mërkurën, Departamenti amerikan i Shtetit publikoi raportin mbi të drejtat e njeriut në botë. Në pjesën për Shqipërinë trajtohen një numër çështjesh. Ja disa prej tyre: Mosndëshkimi mbeti problem. Ndjekja penale dhe sidomos dënimi i zyrtarëve që kryenin abuzime ishte sporadik d